Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Bu Seviye Oldukça Kritik

Kripto piyasası genel olarak son birkaç gündür muazzam bir ivme yakaladı ancak söz konusu bu hareketlilik en büyük altcoin Ethereum (ETH) için geçerli değil.

ethereum kritik seviye

Kripto piyasası genel olarak son birkaç gündür muazzam bir ivme yakaladı ancak söz konusu bu hareketlilik en büyük altcoin Ethereum (ETH) için geçerli değil. Ethereum hala lider kripto para Bitcoin ile olan yüksek korelasyonuna devam ediyor. Bu korelasyon sırasında DeFi piyasasında yaşanan büyüme bile fiyat hareketi üzerinde bir etkiye sebep olamadı.

Ethereum analistleri, kripto paranın mevcut fiyat hareketini yakından takip ediyor. Çünkü analistlere göre, bulunduğu seviyenin üst ve alt sınırları kısa vadeli eğilimi belirleyecektir. Analistlere göre 238 dolarlık kritik eşik aşılırsa, ETH için beklenen potansiyel yükseliş gerçekleşebilir ancak şu an için o seviyeyi aşacağına dair inançlar zayıf.

Analistlerin yükselişe dair inanç zayıflığı ise, Ethereum’un BTC ticaret çiftine bakıldığında bazı zayıflık işaretleri mevcut. İki varlık sıkı bir korelasyon oluşturduğundan, Bitcoin’in fiyat hareketinin Ethereum tarafından ana itici güç görevi görecektir. Kısaca BTC, son birkaç haftadır devam ettirdiği yatay ticaretinden ayrılıp yükselişe geçmez ise, ETH için de bir yükseliş beklenmiyor.

Yazım sırasında Ethereum (ETH) 236 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner