Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Durum Ne? Analistten Korkutan Uyarı

Ethereum (ETH), önceki gün 620 dolar civarına yükselerek kısa vadeli biçimde zirveye oturdu ve sonrasında ABD doları karşısında keskin bir düşüşe başladı.

eth fiyat analizi analistten korkutan uyari eth fiyati ethereum fiyati

Ethereum (ETH), önceki gün 620 dolar civarına yükselerek kısa vadeli biçimde zirveye oturdu ve sonrasında ABD doları karşısında keskin bir düşüşe başladı. ETH fiyatı şu anda kazançları düzeltiyor ve 500 dolarlık destek bölgesini yeniden ziyaret edebilir.

Ethereum, 580 dolarlık desteğin üzerinde kalamadığı için aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.
Fiyat, 550 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gördü. Lider altcoin yazının yazıldığı sırada 518 dolardan işlem görüyordu. Analist Aayush Jindal’a göre saatlik ETH/USD grafiğinde 565 dolar civarındaki destekle büyük bir düşüş kanalının altında bir kırılma oldu. Parite 507 dolar seviyesini test etti ve daha fazla olumsuzluk ihtimali var gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatında Düşüş Sürebilir

Ethereum, 620 dolar seviyesinin yakınında kısa vadeli bir zirve oluşturduktan sonra keskin bir aşağı yönlü düzeltme başlattı. ETH, 600 dolar seviyesinin altına düştü ve 580 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalamadı.

580 dolarlık destek seviyesinin altında net bir kırılma, güçlü bir düşüşe neden oldu (Bitcoin’e benzer). Ethereum fiyatı 550 dolarlık desteğin oldukça altına düştü ve hatta 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altına geriledi. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 565 dolara yakın destekle büyük bir düşüş kanalının altında bir kırılma oluştu. Fiyat 520 dolarlık desteğin altına düştü ve 507 dolara kadar geriledi. Sonra ise yükseliş yaşadı ve şimdi 530 dolar seviyesinde işlem görüyor. ETH, 605 dolardan 507 dolara kadar olan son düşüşün %23.6 Fib geri çekilme seviyesini test ediyor.

Artan yönde, 550 dolar ve 555 dolar seviyelerinin yakınında oluşan büyük bir direnç var. Ana direnç, 580 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (son kırılma bölgesi) yakınında oluşuyor. 580 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış, pozitif bir bölgeye dönüşü sağlayabilir.

ETH’de Daha Fazla Kayıp İhtimali

Ethereum 550 dolarlık direncin üzerine çıkamazsa, daha fazla kayıp olabilir. İlk büyük destek, fiyatın 507 dolarlık düşük seviyesini yeniden test edebileceği 515 dolar seviyesine yakın. Ana destek, 500 dolar yakınında. 500 dolarlık seviyenin altında açık bir kırılma, önemli bir düşüşü başlatabilir. Bahsedilen durumda, fiyat 450 doları bile test edebilir.

Teknik Göstergeler:

  • Saatlik MACD: ETH/USD için MACD şu anda düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.
  • Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şu anda 30 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi: 500 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi: 550 dolar

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x