Yükleniyor...

Ethereum’daki (ETH) Artış, Long İşlemleri Yaktı

Kripto para piyasalarında hareketlilik sürerken Ethereum yüzde 16 arttı; yükselen Ethereum long işlem açan yatırımcıları üzdü.

Ethereumdaki ETH Artiş Long İşlemleri Yakti

Kripto para piyasalarında hareketlilik sürerken Ethereum yüzde 16 arttı; yükselen Ethereum long işlem açan yatırımcıları üzdü. Öyle ki ABD Merkez Bankası’nın (Fed) beklendiği gibi faiz oranlarını 75 baz puan artırmasıyla kripto piyasaları son 24 saatte yükselişe geçti. Fed duyurusunun ardından Bitcoin bir noktada yüzde 10 yükselirken, Ethereum yüzde 16 kadar yükseldi. Bu noktada tasfiyeler de kendisini göstermeye başladı.

Ethereum'daki (ETH) Artış, Long İşlemleri Yaktı

Ethereum (ETH) Yükseldi, Long işlemler Tasfiye Edildi

CoinGecko verilerine göre, 28 Temmuz itibariyle toplam kripto para piyasası değeri, yüzde 7 artarak 1.052 trilyon doların üzerine çıktı. Bu yükselişte en büyük etki şüphesiz Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından gerçekleştirildi. Öyle ki Bitcoin (BTC) 24 saat içerisinde yüzde 8 artarken Ethereum (ETH) yüzde 11 artış yaşadı. Bu noktada 24 saatte gerçekleşen tasfiye miktarı haberimizin yazımı itibarıyla 388 milyon doları aştı.

En büyük tasfiyeler 170 milyon dolar ile Ethereum’da yaşandı. Toplamda 92.000’in üzerinde yatırımcı tasfiye olurken tasfiyelerin yüzde 51’i Okex’te gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen tasfiyelerin yüzde 64.96’sı ise long pozisyonda yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner