Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Bir Sonraki Hareketi Ayıları Terletebilir

Ethereum’un (ETH) son dönemdeki hareketleri, Bitcoin'inkiyle yakından ilişkili.

Ethereum’un ETH Bir Sonraki Hareketi Ayıları Terletebilir

Ethereum’un (ETH) son dönemdeki hareketleri, Bitcoin’inkiyle yakından ilişkili. Ethereum’da yaşanan artışlarla beraber, ayı piyasasını tetikleyen hareketler ortaya çıkmaya başladı. Ethereum son zamanlarda yüksek seviyelerde işlem görse de dün görülen satış baskısı, kripto para biriminin kan kaybetmesine neden oldu.  Analistlerden bazıları bu durumu ETH’nin yukarı yönlü hareketini dengelemesi olarak yorumluyor. Bir analist ise bu ivme bir sonraki yükseliş trendi başladığında ETH’nin ayılarını terletecek.

Ethereum dün 280 dolar seviyesinden 250 dolar seviyesinin altına düştü ve burada güçlü bir destek buldu. Bu bölgedeki destek, kripto para biriminin 260 dolara geri tırmanmasına izin verdi, ancak bu seviyenin başarıyla üstesinden gelemedi, bu da bunun kısa vadeli bir direnç seviyesi olabileceğini düşündürdü. ETH, son birkaç gün içinde Bitcoin ile yoğun bir korelasyon oluşturduğundan, bir sonraki trendin de BTC’nin daha yükseğe tırmanmaya başlayıp başlayamayacağına bağlı olduğu dile getiriliyor.

Krüger: ETH, Ayıları Terletecek

Kripto para birimlerine odaklanan ekonomist Alex Krüger, Ethereum’da yaşanacak yükselişin ETH ayılarını terleteceğini dile getirdi. Krüger şunları söyledi:

“Geç ETH alıcıları bu noktada terliyor olabilir ancak bir dahaki sefere yükseliş yaşandığında terleyecek olan ayılar olacak. Günlük grafik alım noktaları, fib’ler, MA’lar, 200 dolar ve üstü seviyelerini destekliyor.”

Yükseliş Trendi Hangi Fiyat Seviyesinde Başlayacak?

Bu potansiyel yükselişin doğrulanması için, Ethereum’un 290 doların üzerine çıkması gerektiği anlaşılıyor, çünkü Krüger daha önce iyi bir “satın alma / ekleme noktası” olduğunu belirtmişti. Belirtilen bölgelerde güçlü destek bulana kadar Ethereum’un mevcut fiyatından biraz düşmesi mümkün ve hatta belki de muhtemel olsa da, yoğun 2020 yükseliş trendinin devamında ETH güçlü olmaya devam edecek gibi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner