Yükleniyor...

FIDA Coin Nedir? Bonfida (FIDA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda FIDA coin nedir, kripto para birimi Bonfida (FIDA) nedir, FIDA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Bonfida FIDA

Bu yazımızda FIDA coin nedir, kripto para birimi Bonfida (FIDA) nedir, FIDA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte FIDA coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Bonfida, açık kaynaklı Serum ticaret protokolü üzerine kurulmuş ve ayrıca Solana blok zinciri tarafından desteklenen, merkezi olmayan gözetimsiz bir borsadır. 

Kilitli toplam değerinin (TVL) artmasıyla kanıtlandığı gibi, DeFi’nin büyüdüğüne şüphe yok. Geleneksel finans sektörü DeFi’ye geçtiğinde, bu potansiyel olarak trilyon dolarlık bir sektör haline gelebilir. Sonuç olarak, kullanıcı neredeyse bir milyar artmış olacak ve bu da mevcut mevcut blok zincirleri için ciddi sorunlara neden olabilir.

Mevcut zincirin çoğu, birkaç yıl boyunca tam olarak işlevsel olması muhtemel olmayan Ethereum 2.0 dışında, verimlerini artırmaya hazırlıksız görünüyor. Bununla birlikte, nispeten bilinmeyen ancak zincir üstü sipariş defterlerinin kullanımında bu kadar çok olasılığı barındıran bir blok zinciri varsa, o da Solana’dır .

Solana ağı, yüksek yürütme hızına ve düşük maliyetli ücretlere sahiptir. Ancak bu avantajlara rağmen, birçokları için hala oldukça garip. Bonfida, kullanıcılarının merkezi olmayan bir borsaya (DEX) erişmesine ve ayrıca Solana’nın potansiyelinden yararlanmasına izin vererek bunu düzeltir.

Proje, kripto endüstrisinde uzmanlardan oluşan bir ön, arka uç ve blok zinciri geliştirme uzmanlarından oluşan bir ekip olan Bonfida Vakfı tarafından inşa edildi. Ekip, topluluk oluşturma ve mükemmel müşteri hizmetleri sağlama konusunda da uzmandır. Ekip, kripto alanında edindiği deneyimlerin yanı sıra analitik ve mühendislik alanında da oldukça rahat.

Vakfın amiral gemisi ürünü Bonfida, DEX’lerin bazı iyi bilinen merkezi borsalar kadar sağlam ve güçlü olmasını sağladığı için haftalık talep artışı gördü.

Bonfida Nedir?

Bonfida, açık kaynaklı Serum ticaret protokolü üzerine kurulmuş ve ayrıca Solana blok zinciri tarafından desteklenen, merkezi olmayan vesayetsiz bir borsadır. Serum, Solana ve Serum DEX’te aktif olarak ticaret yapan büyüyen kullanıcı tabanı arasındaki boşluğu dolduran eksiksiz bir ürün paketi sağlar.

Ek olarak, platform, Serum on-chain üzerinde gerçekleşen herhangi bir işlemi depolayan ve borsanın şu anda CoinMarketCap ve Coingecko tarafından kendi hizmetlerini sunmak için kullanılan verileri sağlamasına izin veren bir arka uç yapısına sahiptir.

Serum GUI’deki amiral gemisi ürünü olan amacı, Bonfida’yı Ethereum DeFi ekosistemlerindeki önde gelen oyuncuların yapabildiklerini çoğaltabilecek bir çözüm haline getirmektir. 

Bonfida ayrıca, kullanıcıların zincir üzerinden üst düzey koleksiyon ürünleri satın almalarına olanak tanıyan bir NFT e-ticaret mağazası olan Solible’ı da geliştirdi.

Daha önce belirtildiği gibi, Bonfida API şu anda kripto para birimi endüstrisindeki en büyük piyasa yapıcılardan bazıları tarafından kullanılıyor. Ayrıca, kullanımında haftalık %25’in üzerinde artışla oldukça etkileyici bir büyüme yaşadı.

Bonfida FIDA1

Bonfida Serum GUI

Bonfida’nın uzun vadeli hedefi, Serum GUI’nin amiral gemisi ürünü olarak kalmaktır. Şu anda, Bonfida, Serum kullanıcısının tüm ihtiyaçlarını sağladığı için mevcut en iyi GUI olma prestijine sahiptir. Platform ayrıca kullanıcı dostu bir arayüz ekler.

Kullanıcı tabanını daha da artırmak için Bonfida aşağıdaki harika özellikleri sunacak:

Kullanıcılara özel pazarlara ve listelere erişim izni 

Bonfida, Serum’da özel pazarlar listelemeyi planlıyor. Bu listeler FIDA sahipleri tarafından yönetilecektir. Platform ayrıca Alameda Research ve diğer platformlar gibi diğer platformlarla kurduğu ilişkiler aracılığıyla bu pazarlara likidite getirmeyi de planladı.

Gelişmiş bir zincir üstü sipariş türü

Şu anda sadece iki emir türü vardır: limit ve piyasa. Bonfida, Serum üzerinde bir kar ve zarar durdur emri oluşturarak daha da ileri gitmeyi hedefliyor. Platform ayrıca, platform kullanıcılarının özelliği kullanabilmek için FIDA varlıklarını stake etmelerini gerektiren hem zincir içi hem de zincir dışı sipariş türleri sunmayı hedefliyor.

TradingView çizelgeleri aracılığıyla sipariş yerleşimleri

Zincir üstü verilerle geliştirilen TradingView çizelgelerine sahip ilk platform Bonfida’dır. 

Bu hizmet, önümüzdeki yıllarda borsalar için vazgeçilmez olacaktır. Ancak, özellikle çizelgeler üzerinden sipariş yerleşimleri ve grafikteki pozisyon çizgisi söz konusu olduğunda, hala yapılması gereken bazı iyileştirmeler var. Bu iyileştirmeler yapıldığı anda, kullanıcılar TradingView grafiği aracılığıyla yeni ve sınırsız bir ticaret fırsatına erişebilecekler.

İki ticaret modunun geliştirilmesi

Bonfida, gelişmiş ve temel olmak üzere iki ticaret modu oluşturarak Serum ekosistemine girmenin önündeki engelleri azaltacak.

Gelişmiş ticaret modunda, kullanıcılar mevcut ticaret modunu Bonfida botları ve gelişmiş emir türleri gibi daha gelişmiş özelliklerle deneyimleyebilecekler. Öte yandan, temel ticaret modu dönüştürme işlevine odaklanacaktır. Grafikleri veya gelişmiş sipariş türleri olmazdı.

GUI ücretleri

Gerçek, Bonfida’nın iş modelidir. Ücretler üzerine kuruludur ve GUI’sinde tamamlanan siparişlerden üretebilecektir. Tüm bu ücretler daha sonra bir FIDA alımına veya yanmasına gider.

Ne olursa olsun, ücretlerin kullanımı FIDA sahiplerinin ayrıcalığı olarak kalacaktır.

API Serumu

Bonfida’nın arka ucu, Serum için zincir üzerinde meydana gelen tüm işlemleri saklamasına izin verir. Bu saklanan işlemler daha sonra Coingecko gibi büyük kripto firmaları tarafından kullanılan verileri sağlamak için kullanılır.

Buna göre Bonfida, Web 2.0 ve Solana blok zinciri arasındaki boşluğu kapatmak için de çalışıyor. Platform, bir Serum sipariş yerleştirme API’si oluşturarak bunu başarabilecektir. Bunu yapmak için FIDA’nın bahis oynaması bekleniyor.

FIDA

Sistemi etkin bir şekilde büyütmek ve mükemmel kullanıcı deneyimi için Bonfida’nın çalışmasında önemli bir rol oynayacak yerel bir tokene ihtiyaç vardır. FIDA bunun için var.

FIDA, tokenlerin çoğunun, minimum bir yıl olmak üzere uzun vadeli kilitlenmesi ve diğerlerinin %90’ından fazlasının dört yıl boyunca kilitlenmesi anlamında piyasadaki ortalama tokenden oldukça farklıdır.

Tokenin arzda sınırlı bir yüzdesi olduğundan, tokenin net satıcı olarak hareket edebilecek büyük sahipleri olmayacaktır. Bu, tokenin platform için aşağıdaki işlevleri yerine getirebileceği benzersiz bir konuma getirir:

FIDA tokeni, Bonfida’daki net ücretlerin %95’ini yönetecek. Bu ücretler satın almak veya yakmak için kullanılabilir.

FIDA tokenleri, VIP API, Bonfida Botları ve DEX’e erişim izni verme, Solible listelerine erişim ve çok daha fazlası gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Staking FIDA, kullanıcılara olağandışı Çözülebilir pazarlara, gelişmiş pazar analizlerine vb. erişim sağlar.

Ayrıca, sahiplerinin belirli Bonfida parametrelerinde oy kullanmalarına izin verecek bir yönetim tokeni olarak da kullanılabilir.

Bonfida 1

Bonfida (FIDA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bonfida, Serum GUI’deki amiral gemisi ürünüdür. Serum ticaret protokolü üzerine inşa edilmiş velayetsiz bir DEX’tir ve Solana blok zinciri tarafından desteklenmektedir. Platform, kendisine özgü bir dizi özellik aracılığıyla Serum, Solana ve ortalama kullanıcı arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

Ve FIDA tokeni ile bir kullanıcı, kripto alanında bol miktarda bulunan nadir fırsatlara erişerek Bonfida platformunu en üst düzeye çıkarabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner