Fidelity, Bitcoin ETF'ini Başlatmak İçin Baskı Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Fidelity, Bitcoin ETF’ini Başlatmak İçin Baskı Yapıyor

Bir rapora göre Fidelity, Bitcoin ETF teklifini sunmak için SEC ile özel bir toplantı yaptı.

etf bitcoin sec fidelity

Bir rapora göre Fidelity, Bitcoin ETF teklifini sunmak için SEC ile özel bir toplantı yaptı.

Toplantıda Fidelity yöneticilerinin yanı sıra, Chicago merkezli vadeli işlem borsası CBOE’nin başkan yardımcısı Kyle Murray de yer aldı. Fidelity tarafından yapılan sunumda, ETF’lerin neden düzenleyiciler tarafından onaylanması gerektiğine dair sebepler paylaşıldı. Sunum sırasında verilen bilgilerde Bitcoin piyasasının olgunlaşması, önemli trade hacmi ve derin likitiditeye işaret edildi. Öte yandan hem Kanada hem de Avrupa borsasında işlem gören fonların ve borsada işlem gören ürünlerin varlığından bahsedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fidelity’e göre yatırımcılar ETP’ler aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan yatırım yapabilecek. Hali hazırda bazı isimler SEC’in başlangıçta vadeli işlemlere dayalı bir ETF’yi onaylamaya meyilli olabileceğine inanıyor. Fidelity de sunumda bunun yapılması hakinde bu adımın geçici olmaması gerektiğini savundu.

Fidelity, Uzun Süredir Bitcoin’le İlgileniyor

Yatırım fonu devi, Bitcoin’e uzun süredir olan bağlılığını vurgularken, aynı zamanda bu anlamda uzun zamandır yaptığı çalışmalarla Wall Street devlerini önemli ölçüde geride bıraktı. Şirket, 2014 yılından bu yana Bitcoin’le ilgileniyor.

Mart ayında şirketin yan kuruluşu FD Funds Management, Wise Origin Bitcoin Trust adlı bir Bitcoin ETF başlatmak için başvuruda bulundu. SEC Başkanı Gary Gensler ise komisyon incelemesini dört gözle beklediğini açıklarken, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Personelin bu dosyalamalar hakkında ne söyleyeceğini merakla bekliyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x