FTX, Yatırım Şirketlerinden 700 Milyon Dolar Taalep Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX, Yatırım Şirketlerinden 700 Milyon Dolar Taalep Etti

FTX, çöküş dönemiyle ilişkilendirdiği birkaç yatırım şirketine 700 milyon dolarlık dava açtı.

ftx kripto borsasi 1

FTX, çöküş dönemiyle ilişkilendirdiği birkaç yatırım şirketine 700 milyon dolarlık dava açtı.

Kripto borsası FTX, geçtiğimiz yılın sonlarında yaşadığı çöküşün ardından yeniden yapılanma sürecine odaklandı. Bu kapsamda hukuksal mücadelelerini de sürdüren FTX, şirkete borçlanan kuruluşların peşinde düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX, Delawere Bölgesi İflas Mahkemesinde, borsanın çöküşüyle bağlantısı olduğunu iddia ettiği şirketlere dava açtı. FTX, şirketlerden 700 milyon dolar talep ediyor.

FTX’in Radarındaki Şirketler ile SBF’nin İlişkisi Bulunuyor

FTX, iflas sürecini yürüttüğü mahkemeye yeni bir dava başvurusuyla geldi. FTX’in radarında, çöküş döneminde çeşitli faaliyetler ile 700 milyon dolar alan şirketler bulunuyor.

Dava, Alameda Research”ün Michael Kives, Baum ve K5 Global‘e 700 milyon dolar aktardığını ele alıyor. Ancak davadaki iddialara göre, Alameda Research, anlaşmaları SGN Albany ve Mount Olympus Capital adlı paravan şirketlerden geliyormuş gibi kurguladı. Ayrıca Kives, Hilary Clinton ile ilişkilendirilen bir isim olarak dikkat çekti.

FTX‘in açtığı dava, Alameda Research’ten SGN Albany Capital’e aktarılan fonların iadesini talep etti. Diğer bir iade talebi ise Kives, Baum ve SGN Albany Capital‘den Mount Olympus Capital’e aktarılan fonlar oldu.

Davaya konu olan bu transferler, paravan şirketler aracılığıyla 700 milyon dolarlık bir varlığın el değiştirdiğini öne sürüyor. FTX, mahkemeye sunduğu iddialar ile bu paranın şirkete iade edilmesini talep ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x