Yükleniyor...

Güne damga vuran 5 altcoin: Ayrışmayı başardılar!

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 4'e yakın düşüş yaşarken, hangi altcoin'ler düşüş piyasasından ayrışmayı başardı?

en çok yükselen 5 altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 4’e yakın düşüş yaşarken, hangi altcoin’ler düşüş piyasasından ayrışmayı başardı?

Kripto para piyasasında karamsar hava devam ediyor. Lider kripto Bitcoin (BTC), sert bir düşüşe daha imza attı. BTC, 10 Mayıs tarihinde yüzde 5’e yakın bir düşüş gerçekleştirdi.

BTC’nin düşüşe geçmesiyle birlikte, altcoin’lerden de para çıkışı gerçekleşti. Birçok altcoin’in yüzde 10 ila 20 arasında düşüş yaşadığı görüldü.

Negatif görünüme sahip olan kripto para piyasasında, bazı altcoin’lerin güçlü durması dikkat çekti. BTC’nin düşüş yaşadığı son 24 saatte, hangi altcoin’ler ayrışmayı başardı?

kripto paralar

1- Metaplex (MPLX)

NFT’lerin oluşturulmasını, yönetilmesini ve alınıp satılabilmesini sağlayan kripto projesi Metaplex (MPLX), günün en çok yükseliş yaşayan altcoin’i oldu. MPLX, son 24 saatte yüzde 13,9’luk bir yükselişe imza attı.

MPLX

Düşüş yönlü kripto para piyasasından ayrışmayı başaran MPLX, son 24 saatte 2 milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. CoinGecko verilerine göre, MPLX’in piyasa değeri 191,36 milyon dolar seviyesinde.


2- UMA (UMA)

Geliştiricilerin kendi finansal sözleşmelerini yaratmalarına olanak tanıyan ve açık kaynaklı bir protokol olan UMA (UMA), günün en çok yükselen ikinci altcoin’i konumunda. UMA, son 24 saatte yüzde 10,9 oranında yükseliş yaşadı.

UMA grafik

CoinGecko verilerine göre, UMA’nın son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 127 milyon dolar oldu. UMA, 330 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.


3- Aleph Zero (AZERO)

Türk kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği Aleph Zero (AZERO), günün zirvesinde yer alan altcoin’lerden birisi oldu. Blokzincirde hızı, doğrulama süresini ve ölçeklendirmeyi artırmayı hedefleyen AZERO, son 24 saatte yüzde 4,6 oranında yükseliş gerçekleştirdi.

AZERO grafik

CoinGecko verilerine göre, AZERO, son 24 saatte 1,2 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. AZERO’nun piyasa değeri ise 282 milyon dolar seviyesinde.


4- SafePal (SFP)

Bir dönemin en popüler kripto para birimlerinden birisi olan ve Binance’in de desteğini almayı başaran SafePal (SFP), günün en çok yükselen dördüncü altcoin’i oldu. Kripto cüzdanı ve varlık barındırma platformu olan SFP, son 24 saatte yüzde 4,3’lük yükselişe ev sahipliği yaptı.

SFP grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, SFP’nin son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 10,9 milyon dolar oldu. SFP, 374 milyon dolar piyasa değerine sahip.


5- Ampleforth (AMPL)

Algoritmik bir dolaşım arzına sahip olan Ethereum tabanlı kripto projesi Ampleforth (AMPL), günün en çok yükseliş yaşayan beşinci altcoin oldu. Bitcoin’in fiyat hareketlerinden etkilenmeyen bir kripto projesi olmayı amaçlayan AMPL, son 24 saatte yüzde 2,7 oranında yükseliş gerçekleştirdi.

AMPL grafik

CoinGecko’nun sağladığı verilere göre, AMPL’nin son 24 saatte kaydettiği işlem hacmi 1,8 milyon dolar oldu. AMPL, 220 milyon dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner