Yükleniyor...

Genesis Digital Assets, Canaan’dan 20.000 Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Satın Aldı

İzlanda merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, Canaan Creative'den 20.

genesis digital assets canaandan 20 000 bitcoin madencilik cihazi daha satin aldi

İzlanda merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, Canaan Creative’den 20.000 adet Bitcoin madencilik cihazı için bir sipariş verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Firma Salı günü yaptığı açıklamada, 20.000 adede ek olarak Canaan tarafından 180.000 adede kadar yeni madencilik ekipmanı satın alma seçeneği verildiğini söyledi. Bu gerçekleşirse şimdiye kadar tek bir siparişte satın alınan bilinen en büyük Bitcoin madencilik cihazı miktarı olacak. Yeni anlaşma, Genesis Digital Assets’in Nisan ayında Canaan’dan satın aldığı 93 milyon dolarlık siparişin ardından geldi.

Taraflar, yeni alınan makinelerin modelini veya anlaşmadaki dolar miktarını belirtmedi.

Genesis Digital Assets’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov, yeni siparişlerin firmanın yenilenebilir enerji kullanarak Kuzey Amerika ve Kuzey ülkelerindeki genişlemesinin bir parçası olduğunu söyledi:

“2023’ün sonuna kadar kapasitemizi 1.4 gigawatt’a çıkarma hedefimiz doğrultusunda çalışırken, bu yeni makineler kapasitemizi önemli ölçüde artıracak.”

Genesis Digital Assets’in öncülü, Marco Streng ve Marco Krohn tarafından 2013 yılında İzlanda’daki tesisleri olan bir bulut madenciliği işletmesi olarak kurulan Genesis Mining idi.

2017 yılında Streng ve Krohn, Mirakhmedov ve diğer iki ortak Andrey Kim ve Rashit Makhat ile birlikte kendi madencilik işine başladı. Ancak bu madencilik operasyonunu, bu yılın başlarına kadar fon aradıkları ve 125 milyon dolarlık bir turu kapattıkları zamana kadar resmi olarak başlatmadılar.

Bitcoin madencilik firması, Ağustos ayı itibariyle madencilik kapasitesinin 3.1 exahash hesaplama gücüyle 170 megavatın üzerinde olduğunu söyledi.

Genesis Mining kısa süre önce Çin’de yaklaşık yarım milyon GPU kripto madencilik cihazı iddiasıyla ilgili bir davayı kazandı ve bir zamanlar dünyanın en büyük kripto madenciliği merkezinde çok yıllı bir davayı sonlandırmış oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x