Yükleniyor...
Sponsored

Göbeklitepe’de Metaverse Etkinliği Gerçekleştirildi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Göbeklitepe'de metaverse ve yapay zeka etkinliği gerçekleştirildi.

thumbs b c 575303380b64a22abe29cf99aa1f7145

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Göbeklitepe’de metaverse ve yapay zeka etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç da katıldı. Koç, başta kamu olmak üzere tüm sektörlere dijital dönüşümde öncülük etmek için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Koç, yapay zeka ve metaverse hakkında şunları söyledi:

“Yapay zeka uygulamalarının tarımın geleceğinde büyük öneme sahip olacağını biliyoruz. Sulamadan ilaçlamaya, gübrelemeden hasada kadar birçok alanda yapay zeka kullanılacak. Metaverse şu anda hayal ettiğimiz kadar ileri bir noktaya henüz gelmedi, çok kısa sürede gelişme kat edecektir.”

06 2022 08062022 gobeklitepe

Yapay Zeka Politikaları Derneği Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ise toplumun metaverse hakkında daha çok bilgilendirilmesi için çalıştıklarını söyledi:

“Çok önemli bir nokta olan Göbeklitepe’de çok önemli bir konuyu konuşuyoruz. Yapay zeka ve tarım, toplumda ve işletmelerde yapay zeka algısı ve metaverse konuşuyoruz. Yapay zeka her alanda olduğu gibi tarımda da etkisini göstermeye başladı. Yeşil büyüme kapsamında tarımda kimyasal kullanımını azaltıcı ilaçlama ve günümüzde bitki hastalıkları çözümünde yapay zeka kullanımı mevcut. Yapay zeka destekli verimlilik tahmini uygulamaları artmaya başladı. Otonom traktörle ilgili pazar gün geçtikçe büyüyor. Bu gelişmelerin daha fazlası metaverse de de oluyor. Tüm önemli markalar metaversede mağaza açmaya başladı.”

Düzenlenen etkinlik kapsamında uzman isimler “Yapay Zeka ve Tarım 5.0”, “Toplumda ve İşletmelerde Yapay Zeka Algısı” ve “Yeni Dünyaya Yolculuk: Metaverse” panelleri ile bilgilerini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x