Yükleniyor...

Google, Metaverse İle İlgili Çalışmalara Başladı

Arama motoru devi Google, metaverse ile ilgili çalışmalara başladı.

MetaVerse Google

Arama motoru devi Google, metaverse ile ilgili çalışmalara başladı. Dünya çapında arama motoru hizmeti veren teknoloji devi Google, kripto paraları dijital kartlarda depolamak ve saklamak için bir anlaşmayı yaptı. Google bu görev için dünyaca ünlü eski PayPal CEO’su Arnold Goldberg ile anlaştı. Google ayrıca artırılmış gerçeklik başlığı da geliştiriyor.

Google da AR Başlığı Geliştirecek

Meta, Apple ve Microsoft gibi büyük şirketler aktif olarak AR/VR başlıklar üzerinde çalışıyor. Bu dev şirketlerin arasına Google da katılıyor.

google metaverse 1

Teknoloji devi Google, Project Iris olarak adlandırılan bir AR yani artırılmış gerçeklik başlığı geliştiriyor. Henüz ilk örneği bulunan prototip aşamasındaki ürün, 2024 yılında piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Gerçek dünya ile sanalı bir araya getiren ürün, metaverse geleceği için önemli görünüyor.

Gücünü Google’ın kendi geliştirdiği (Pixel’lerdeki gibi) bir işlemciden alan AR başlığı, Android işletim sistemi üzerine kuruluyor. Genel çalışma mantığının merkezinde bulut aktarımın olacağı yani birçok işlem yükünü dışarıya yükleyeceği aktarılan AR başlık, Pixel takımının bazı tecrübeli üyelerinden de destek görüyor.

Metaverse 1 1

Google, geçtiğimiz 2021 yılına kadar birkaç kripto para şirketiyle ortaklık kurarak bir süredir kripto para alanında yer almaya çalıştığını göstermişti. Google bu kez metaverse evrenine katıldığını, bu teknolojilere uyum sağladığını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x