Grayscale kararı spot Bitcoin ETF yarışını kızıştırabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

Grayscale kararı spot Bitcoin ETF yarışını kızıştırabilir

Analistler Grayscale kararının spot Bitcon ETF'leri yarışındaki dengeyi bozabileceğini düşünüyor.

Grayscale SECin Kararina Gore Hareket Edecek

Analistler Grayscale kararının spot Bitcon ETF’leri yarışındaki dengeyi bozabileceğini düşünüyor.

Kripto para sektörü bir dönemdir SEC’in spot Bitcoin ETF’lerine ne yanıt vereceğini merak ediyor. Bununla birlikte analistler Grayscale kararı ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Grayscale kararının beklenmesi spot Bitcoin ETF yarışındaki dengeleri değiştirebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sektör analistleri, yakında Grayscale ve SEC arasında sonuçlanacak bir davada alınacak kararın, spot bitcoin ETF’leri ve gözetim paylaşım anlaşmaları konusundaki yarışta belirleyici olabileceğini öne sürüyor. SEC’in Ark Invest ve 21Shares tarafından sunulan spot Bitcoin ETF başvurusunu bir kez daha ertelemesi belki de beklenen bir durumdu, ancak uzmanlara göre önümüzdeki dönemde alınacak bir mahkeme kararı ve SEC’in talep ettiği bilgiler, tüm dengeleri değiştirebilir.

grayscale spot bitcoin etfi cabalarina devam ediyor

Danışmanlık firması The ETF Store’un başkanı Nathan Geraci, Grayscale Investments’ın geçen yıl amiral gemisi fonu GBTC’yi spot bitcoin ETF’sine dönüştürme teklifinin SEC tarafından reddedilmesine dair açılan bir davada verilecek son kararın büyük bir etkisi olabileceğini dile getirdi. Mart ayında Grayscale, SEC’e karşı sunulan sözlü argümanlarda, ajansın kendisiyle çeliştiğini ve spot bitcoin ürünleri yerine bitcoin vadeli işlemleri ETF’lerine izin vererek tutarsızlık sergilediğini iddia etmişti.

Geraci, SEC’in Grayscale davasındaki sonucunun ortaya çıkmasını beklemenin, spot Bitcoin ETF’lerine yönelik kararını etkileyebileceğini ifade etti. “Bu senaryoda, SEC spot bitcoin ETF’lerini reddetmeye devam etmek için çok daha fazla dayanağa sahip olacaktır,” diyen Geraci, “Grayscale davasının sonucu belli olana kadar neden spot Bitcoin ETF’sini onaylasınlar ki? Şu an için böyle bir motivasyonları olmaz,” şeklinde konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x