Güney Kore, Metaverse Alanında Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Kore, Metaverse Alanında Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor

Güney Kore Bilim ve Bilgi İletişim Teknolojileri Bakanlığı (BİT), tarafından paylaşılan yol haritasına göre Güney Kore, metaverse alanına ön plana çıkmak istiyor.

metaverse 1

Güney Kore Bilim ve Bilgi İletişim Teknolojileri Bakanlığı (BİT), tarafından paylaşılan yol haritasına göre Güney Kore, metaverse alanına ön plana çıkmak istiyor.

Piyasanın önde gelen isimleri, kripto oyunları oynamanın bu alanda küresel bir lider olmanın anahtarı olduğunu ve Seul’ün bir oyun aktiviteleri konusunda oldukça önemli bir yerde olduğunu ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülke şu anda en büyük 12. metaverse pazarı olsa da, 2026 yılında ilk beş arasında girmeyi hedefliyor.

Bakan Lim Hyesook, metaverse’ün herkesin hayallerinin gerçekleştirebileceği, sonsuz potansiyele sahip bir keşfedilmemiş yeni dijital kıta olduğunu ifade etti.

Atomic Form’un Kurucu Ortağı Garrette David, Güney Kore ve metaverse ile ilgili olarak şunları söyledi:

Blockchain perspektifinden bakıldığında oldukça havalı görünüyor çünkü El Salvadoır’un Bitcoin ile bir para birimi olarak ilgilendiğini görüyoruz. Güney Kore de değer depolarını biriktirmek yerine, tüketiciliği değiştirmenin ve dijital nesnelerle bir arayüz oluşturmanın bir yolu olan metaverse ile gerçekten ilgilendiğini görüyoruz. Dolayısıyla farklı coğrafyalarda Web3’ün kendilerine özgü bir biçime kucaklanmasını görmek gerçekten harika”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x