Güney Koreli Eğlence Parkı Lotte World Metaverse Kullanacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Koreli Eğlence Parkı Lotte World Metaverse Kullanacak

Güney Kore'nin en popüler eğlence parklarından biri olan Lotte World Adventure, Naver'ın Zepeto Metaverse'ünü kullanacak.

lotte world

Güney Kore’nin en popüler eğlence parklarından biri olan Lotte World Adventure, Naver’ın Zepeto Metaverse’ünü kullanacak.

Lotte World Adventure da parkın açık hava bölümünde “Magic Island” açılacak. Bu bölüm Zepeto metaverse üzerine inşa edildi. Kullanıcılar, Zepeto uygulamasında Lotte World haritasına girdikten sonra, simgesel yapı olan Magic Castle ve heyecan verici Gyro Drop, Atlantis Adventure hız treni gibi cazibe merkezlerini deneyimleyebilecek. Lotte World Metaverse’nin açılışı Cadılar Bayramı temalı olacak, Haritanın etrafında dolaşan ve ziyaretçileri selamlayan zombiler, avatarlar olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lotte World konuyla ilgili şunları söyledi;

“Parkın, milenyum kuşağı ve Z kuşağı kullanıcıları için yeni sıcak nokta olması adına dijital alanda daha popüler hale gelmeye çalışıyoruz. Parkın mevcut karakterlerini ve diğer içeriklerini kullanarak iş alanlarını çeşitlendirmeye devam edeceğiz.”

Kore’nin internet devi Naver tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen Zepeto, şu anda dünya genelinde gençlere odaklanan 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Disney, Gucci, Nike, Hello Kitty ve diğerleri gibi kullanıcı içeriklerini çeşitlendirmek için çeşitli küresel markalarla işbirliği yaptı.

Bu arada, Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, blok zinciri, akıllı robotlar, bulut bilişim teknolojisi ve dijital sağlık hizmetleri ile birlikte büyüme potansiyeline ve yüksek pazar talebine sahip geleceğin beş yeni endüstrisinden biri olarak Metaverse’i belirledi. Kore’deki finans şirketleri de, Samsung Asset Management ve KB Asset Management’ın yakın zamanda Metaverse borsada işlem gören fonları (ETF’ler) serbest bırakmasıyla birlikte, Metaverse’e ilgi giderek daha da artıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x