Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 17 Mart 2024

65 bin dolar bandına geri çekilen Bitcoin (BTC) altcoin piyasasına zor saatler yaşatmaya devam ediyor.

düsen yükselen grafik

65 bin dolar bandına geri çekilen Bitcoin (BTC) altcoin piyasasına zor saatler yaşatmaya devam ediyor.

73.800 doları test etmesinden bu yana düşüş yönlü hareket eden kripto paraların lideri, neredeyse tüm altcoin’leri alt seviyelere çekti. Bazı projeler ise trendleri fırsat bilerek kendilerini bir şekilde üst seviyelere atmayı başardı. Peki ya son 24 saatte en çok hangi altcoin’lerde hareket gözlemlendi?

Kazanan kripto paralar listesi

CoinMarketCap’e göre son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler artış sergiledi? Bu altcoin’lere dair bilgiler nelerdir?

1- Book of meme (BOME)

Listenin ilk sırasında yüzde 59,17’lik artışıyla Book of meme (BOME) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,08 milyar dolar piyasa değerine ulaşan memecoin, son 24 saatte 4,97 milyar dolar işlem hacmi yakaladı. Memecoin trendinden yararlanarak BTC’deki düşüşe rağmen yükselişe geçen BOME, giderek ün kazanıyor

bome coin grafik 1

2- 0x Protocol (ZRX)

Listenin ikinci sırasında yüzde 6,59’luk artışıyla 0x Protocol (ZRX) yer aldı. Son fiyat değişimiyle beraber 1,15 milyar dolar piyasa değerine yükselen ZRX, son 24 saatte 619 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Yakın zamanda çıkış yapan coin’lerin başında gelen ZRX, BTC’deki düzeltmeden ufak sıyrıklarla kurtularak yükseliş ivmesini yakaldı.

ZRX 0X

3- Maker (MKR)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 2,32’lik artışıyla Maker (MKR) yer aldı. Son fiyat hamlesiyle beraber 2,68 milyar dolar piyasa değerine yükselen MKR, son 24 saatte 226 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Genellikle BTC‘ye ters fiyat hareketleriyle bilinen MKR, bu sefer de şaşırtmadı. 2900 Dolara yaklaşan popüler coin’in bundan sonraki fiyat hareketleri merakla bekleniyor.

Maker grafik

Kaybeden kripto paralar listesi

CoinMarketCap’e göre son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler düşüş yaşadı? Bu altcoin’lere dair bilgiler nelerdir?

1- Bitcoin SV (BSV)

Listenin ilk sırasında yüzde 23’lük düşüşüyle Sei (SEI) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 2,34 milyar dolar piyasa değerine gerileyen SEI, son 24 saatte 871 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. BTC’deki geri çekilmeden büyük bir oranda etkilenen SEI, yoğun bir satış baskısı gördü. SEI’de toparlanma sinyalleri gelmediği takdirde daha sert düşüşler gözlemlenebilir.

SEI grafik 1

2- Fantom (FTM)

Listenin ikinci sırasında yüzde 20,4’lük düşüşüyle Fantom (FTM) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 2,2 milyar dolar piyasa değerine gerileyen FTM, son 24 saatte 469 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Beklenen hareketi bir türlü yapamayan FTM, son fiyat hamlesiyle yatırımcılarını bir kez daha hüsrana uğratmış oldu.

FTM grafik 1

3- Bonk (BONK)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 17,46’lık düşüşüyle Bonk (BONK) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,6 milyar dolar piyasa değerine gerileyen BONK, son 24 saatte 420 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Solana ekosistemindeki en popüler memecoin’lerden biri olan BONK, bu düşüşüyle beraber hem ekosistemi hem de memecoin severleri üzdü.

BONK grafik

4- Celesti (TIA)

Listenin dördüncü sırasında yüzde 15,93’lük Celestia (TIA) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 2,32 milyar dolar piyasa değerine gerileyen TIA, son 24 saatte 243 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Bir süredir düşüş eğilimde olan popüler coin, Cosmos ekosistemi ve parite adına tehlike çanlarını çalmaya başlamış gibi duruyor.

tia coin

5- Helium (HNT)

Listenin son sırasında yüzde 11,21’lik düşüşüyle Helium (HNT) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 1,1 milyar dolar piyasa değerine gerileyen HNT, son 24 saatte 46,73 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Kripto para madencilerinin favori projeleri arasında yer alan HNT, değer kaybıyla madencilik faaliyetlerini etkiledi.

hnt coin grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner