Yükleniyor...

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (28 Aralık – 3 Ocak)

Investing.

unlu analist onumuzdeki 10 yilin en iyi yatirimlarini acikliyor.jpg

Investing.com verilerine göre, piyasa değeri açısından en büyük ilk 25 kripto para birimi içerisinde, haftanın en çok kazandıran kripto para birimi %136.03 oranında kazanım ile Dogecoin (DOGE) oldu.

Dogecoin, dün sert bir yükseliş trendine girerek 0.0054 dolar seviyesinden 0.0131 dolar seviyesine kadar yükseldi. %160 oranında değer kazanan DOGE, altcoin sezonu öncüsü olarak nitelendirildiği için kripto para topluluğunda heyecan yarattı. Son 24 saatte %5.5 oranında değer kazanan Dogecoin yayın saati itibariyle 0.0104 dolar seviyesinden işlem görüyor.

2. Polkadot (DOT)

Son zamanların en çok konuşulan altcoin’lerinden biri olan Polkadot, bu haftanın en çok kazandıran ikinci kripto para birimi oldu.

Haftalık kazancı %81.92’ye ulaşan DOT, üç gün üst üste yeni bir ATH belirledi. 2020’nin son günlerinde performansı ile dikkat çeken kripto para, 1 Ocak günü 9.40 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Ertesi gün, 2 Ocak tarihinde 9.60 dolar ile yeni bir ATH belirleyen DOT, bugün itibariyle 9.77 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha belirledi. Son 24 saatte %0.4 değer kazanan Polkadot, yayın saati itibariyle 9.48 dolar seviyesinden işlem görüyor.

3. Celsius (CEL)

Bu haftanın en çok kazandıran üçüncü kripto para birimi ise, %51.33 kazanım ile Celsius (CEL) oldu. CEO’su Alex Mashinsky’in yükselişine dikkat çektiği kripto para, son 24 saatte %5.01 kazanım elde etti. CEL, yayın saati itibariyle 6.03 dolar seviyesinden işlem görüyor.

4. THETA (THETA)

Bu haftanın en çok kazandıran dördüncü kripto para birimi ise %40.99 kazanım ile THETA (THETA) oldu. Son 24 saatte %13.32 oranında değer kaybı yaşayan THETA, yayın saati itibariyle 2.13 dolar seviyesinden işlem görüyor.

5. Uniswap (UNI)

Merkeziyetsiz finans platformu Uniswap, bu haftanın en çok kazandıranları listesinde beşinci sırada yer alıyor. Haftalık kazancını %40.99’a yükselten UNI, yayın saati itibariyle 5.09 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haftanın en çok kazandıran diğer kripto para birimleri için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

haftanin en cok kazandiran kripto para birimleri 28 aralik 3 ocak 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner