Anasayfa Bitcoin Haberleri Her 3 Bitcoin'den (BTC) 2'si 2018'den Bu Yana Faal Değil!

Her 3 Bitcoin’den (BTC) 2’si 2018’den Bu Yana Faal Değil!

ABONE OL:google-news

Kripto para analisti Rhythm, Bitcoin ağ faaliyetiyle ilgili güncel istatistiklerini 2 Aralık’ta paylaştı. Çarpıcı tespitlerin yer aldığı istatistikler arasında, dolaşımdaki toplam Bitcoin (BTC) sayısının yüzde 60’tan fazlasının bir yıldan uzun bir süredir işlem yapılmadan cüzdanlarda saklandığı görülüyor.

Üretilen yaklaşık 18,08 milyon Bitcoin’den 11,58 milyonu (yaklaşık yüzde 64’ü), 2018’den beri aynı cüzdanlarda tutuluyor. Verilere göre faal olmayan Bitcoin (BTC) oranı son yıllarda büyük artış gösterdi ve bu eğilim hem ayı hem de boğa piyasaları boyunca devam etti.

Veriler, yatırımcıların karlılıktan bağımsız olarak harcamayı değil birikim yapmayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Bitcoin (BTC), bu süre içerisinde en düşük 3.100 dolar, en yüksek 13.800 doları gördü.

Sağlam Para Fikri

Yatırımcıların birikim yapmayı tercih etmeleri, hiçbir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen, sabit arza ve emisyon planına sahip Bitcoin’in (BTC) sağlam para olmasıyla tam uyum içerisinde.

Kripto para savunucuları uzun zamandır Bitcoin (BTC) ile yasal para gibi “kolay paralar” arasındaki farklara dikkat çekiyorlar. Arzı manipüle edilebilen bir para birimi, harcamayı ve borç almayı teşvik ederken yatırımdan vazgeçirmeye çalışan bir ekonomik sisteme uyuyor.

Saifedean Ammous’un çok satan kitabı ”Bitcoin Standardı”nda da belirttiği gibi, tüketiciler devlet ve merkez bankası müdahaleleri nedeniyle uzun vadede değer kaybedecek olan parayı harcamaya yönlendiriliyor. Öte yandan Bitcoin (BTC) kullanıcıları, harcama yapmaktan daha karlı gördükleri için Bitcoin (BTC) ile birikim yapıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

901BeğenenlerBeğen
398TakipçilerTakip Et
16,616TakipçilerTakip Et
481AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar