Yükleniyor...

HTC’den Metaverse Özelliklerine Sahip Telefon Geliyor

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, ‘metaverse’ platformu Viverse için gelecek vizyonunu tanıtmıştı.

HTC

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, ‘metaverse’ platformu Viverse için gelecek vizyonunu tanıtmıştı. Platformun, diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için sayısız fırsat barındıracağı belirtilmişti. HTC bu platformu akıllı telefonlarına entegre etmeye başlıyor.

HTC, nisan ayında metaverse özelliklerine sahip yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce metaverse’e özel bir model çıkartan şirket, bu yeni girişimine Viverse adı vermişti. HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü Vive VR modelleriyle entegre şekilde çalışan Viverse’ten yola çıkarak HTC’nin yeni telefonunda bazı metaverse özelliklerini taşıyacağı bildirildi.

HTC VIVERSE

HTC CEO’su Cher Wang tarafından tanıtılan Viverse, temelinde sanal bir dünya olacak. Wang’ın aktardığı bilgilere göre Viverse, HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü olan Vive VR modelleri ile entegre bir şekilde çalışacak.

Başkan Yardımcısı Charles Huang, şirketin yaklaşmakta olan akıllı telefonuna belirli metaverse yeteneklerini dahil etme planları olduğunu belirtirken, konuyla ilgili daha fazla detay vermedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner