Yükleniyor...

Devletlerin BTC satışı abartılıyor mu?

Son dönemde hükümetlerin Bitcoin (BTC) satmaya başlaması kripto para piyasası üzerinde negatif bir etki yarattı.

bitcoin veri endişe

Son dönemde hükümetlerin Bitcoin (BTC) satmaya başlaması kripto para piyasası üzerinde negatif bir etki yarattı.

Spot Bitcoin ETF’ler ile boğa koşusuna başlayan BTC, son haftalarda zorlu süreçlerden geçiyor. Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTC, Temmuz ayında korku ve panik ortamı yaratmış durumda.

Alman hükümetinin düzenli aralıklarla BTC satması ve Mt Gox’un BTC transferleri düşüşün arkasındaki nedenler arasında yer aldı. CryptoQuant kurucusu Ki Young Ju, hükümetlerin BTC satış hacimlerinin bu boğa piyasasında okyanusta bir su damlası olduğunu belirtti.

Bitcoin için tehlike arz etmiyor

CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, 5 Temmuz tarihinde X platformu üzerinden Bitcoin (BTC) gidişatını etkileyen son gündemi ele aldı. Ki Young Ju, devletlerin yaptığı BTC satışlarının sanıldığı kadar önemli olmadığını savundu.

Ki Young Ju, “Hükümetin FUD (piyasadaki korku ve piyasa iklimi) yaratmasının işlemlerinizi mahvetmesine izin vermeyin” yorumunda bulundu. Kripto veri platformunun kurucusu, hükümetlerin yaptığı BTC satışlarının güncel para girişlerine kıyasla oldukça az seviyede olduğunu aktardı. Yatırımcılara seslenen Ki Young Ju, yatırımcıların bu tip gündemler karşısında ani harekette bulunmamalarını tavsiye etti.

Hükümetlerin BTC satışlarının abartıldığını belirten Ki Young Ju, “2023’ten bu yana bu piyasaya 224 milyar dolar aktı. Devlet tarafından el konulan BTC, gerçekleşen sınıra yaklaşık 9 milyar dolar katkıda bulunuyor” yorumunu yaptı.

CryptoQuant’ın kurucusu, panik ortamı yaratan bu satışların kümülatif değerin yalnızca yüzde 4’üne tekabül ettiğini ifade etti.

Almanya ve ABD’nin elindeki BTC’ler kripto yatırımcılarında endişe yaratıyor. Arkham’ın verilerine göre, Almanya 41.200 BTC’yi elinde tutuyor ve düzenli olarak satmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner