Yükleniyor...

IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara: Metaverse İle Online Alışverişler de Değişecek

Türkiye'nin e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara’ya göre, metaverse ile online alışveriş AVM'lerde reyonları gezerek, hatta ürünleri fiziksel olarak deneyimleyerek kullanacağımız bir dünyaya doğru evrilecek.

Ideasoft Ceosu Seyhun Ozkara

Türkiye’nin e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara’ya göre, metaverse ile online alışveriş AVM’lerde reyonları gezerek, hatta ürünleri fiziksel olarak deneyimleyerek kullanacağımız bir dünyaya doğru evrilecek.

2005 yılında kurulan, web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan bir e-ticaret altyapı sağlayıcısı olan IdeaSoft’un CEO’su ve TOBB E-ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara metaverse’ün geleceği hakkında konuştu. Özkara, metaverse’ün online alışverişleri sanal alışveriş merkezleri içerisinde reyonları gezerek, hatta ürünleri fiziksel olarak deneyimleyerek kullanacağımız bir dünyaya doğru evrileceğini söyledi.

“Metaverse ile Online Alışveriş Deneyimi de Evrilecek”

metaverse evreni

Metaverse’ün hızla hayatımıza girmeye başladığını belirten Seyhun Özkara, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Dijitalleşme şu anda daha hızlı olduğu ve pandeminin etkisi ile hepimizi alıştırdığı için daha kısa sürede hayatın içerisinde yer alacak. İlerleyen dönemde metaverse dünyası, online alışverişleri sanal alışveriş merkezleri içerisinde reyonları gezerek, hatta ürünleri fiziksel olarak deneyimleyerek kullanacağımız bir dünyaya doğru evrilecek.”

Bitcoin’in geldiği noktada insanların risk almayı sevdiğinin anlaşıldığını da söyleyen Özkara konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“İlerleyen dönemde oluşabilecek büyük bir değeri kaçırma ihtimali de bu risk alma isteğini tetikliyor. Tıpkı ilk akıllı telefondan bu noktaya geldiğimiz gibi, teknolojik ekipmanların üretim maliyetlerini de göz önünde bulundurduğumuzda, zaman içerisinde çok daha etkili kullanımı kolay ve düşük maliyetli teknolojik cihazlarla hayatımızda daha çok yer edinecektir. Bütün ekonomi haberlerinde döviz kurları, altın,  gümüş gibi bilgilerle birlikte artık Bitcoin bilgisi de günlük olarak hayatımızda yerini aldı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x