Yükleniyor...

Instagram Ethereum, Polygon, Solana ve Flow Tabanlı NFT’leri Destekleyecek

Meta'nın sahip olduğu sosyal medya platformu Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için NFT entegrasyonu eklemeyi planlıyor.

instagram nft

Meta’nın sahip olduğu sosyal medya platformu Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için NFT entegrasyonu eklemeyi planlıyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında Meta, Instagram kullanıcıların NFT’ler oluşturmasına, görüntülemesine ve satmasına olanak tanıyacak yeni özelliğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından Instagram Ethereum, Polygon, Solana ve Flow tabanlı NFT’leri destekleyeceğini açıkladı. Instagram, pilot uygulamayı ABD’deki küçük bir NFT meraklısında deneyecek.

Instagram Kullanıcılardan Ücret Almayacak

instagram nft

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanlarıyla NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, profillerinde sergileyebilecek ve NFT oluşturucularını etiketleyebilecekler.

CoinDesk’e göre, Instagram kullanıcılardan NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret almayacak.

Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram’ın bu hamlesi, NFT sektörünün gelişmesi ve benimsenmesi için önemli bir adım olarak görülüyor.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner