İsrail Maliye Bakanlığı, Yeni Kripto Yönergesi Önerdi • Coinkolik
Yükleniyor...

İsrail Maliye Bakanlığı, Yeni Kripto Yönergesi Önerdi

İsrail Maliye Bakanlığı, kripto varlıkların düzenlenmesi için birkaç tavsiye yayımladı.

Israil Maliye Bakanligi Yeni Kripto Yonergesi Onerdi

İsrail Maliye Bakanlığı, kripto varlıkların düzenlenmesi için birkaç tavsiye yayımladı.

İsrailli yetkililer son aylarda ellerini kripto varlık endüstrisine daldırıyorlar. Ekim ayında Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE) blockchain tabanlı kripto ticaret platformu kurmayı araştırdığını açıkladı. Bir ay önce ise İsrail’in piyasa düzenleyicisi, özel bir şirkete kripto faaliyetlerinde bulunması için ilk kalıcı lisansı verdi.

İsrail Maliye Bakanlığından Kripto Düzenlemesi Önerisi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İsrail Maliye Bakanlığı, ülkenin kripto dünyasında gelişmesi amacıyla yeni yönergeler önerdi.

Tavsiyeler, yeni bir düzenleyici altyapının oluşturulması, lisanslama yetkilerinin yasallaştırılması ve sabit paralar da dahil olmak üzere desteklenen kripto varlıkların finansal hizmetlerin sağlanması konusunda denetim çağrısında bulunuyor.

Maliye bakanlığı, “önemli bir istikrar veya parasal etkiye sahip” kripto varlıklar üzerindeki denetimi, İsrail Merkez Bankası’na devredecek bir mevzuatın çıkarılması çağrısında bulunuyor.

Kripto para bagis

Ayrıca yurtdışında tutulan kripto paralara ilişkin vergilerin İsrail Merkez Bankası aracılığıyla ödenmesine izin verilmesine yönelik bir öneri de yer alıyor. Buna ek olarak, teklif, merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO) düzenlenmesini denetlemek üzere bakanlıklar arası bir komite kurulacak.

Kripto para birimlerinin vergilendirilmesi teklifin önemli bir bölümünü oluşturuyor. İsrail vergi dairesine göre, 2019’dan 2022’ye kadar tahsil edilmemiş kripto vergileri birkaç milyar şekel tutarında olabilir (bir şekel yaklaşık 29 sent değerinde).


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x