Yükleniyor...

İstanbul Blockchain Week Web3 Etkinliğiyle Ağustos Ayında Geri Dönüyor

Avrasya bölgesindeki en büyük Web3 etkinliği olan İstanbul Blockchain Week, 22-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

istanbul blockchain week 2023

Avrasya bölgesindeki en büyük Web3 etkinliği olan İstanbul Blockchain Week, 22-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Ana etkinlik olan “IstanBlock” ise bu ağustos ayında ikinci kez düzenleniyor. Avrasya bölgesinin en büyük Web3 etkinliği Ağustos’ta ziyaretçileri ile buluşacak.

İstanbul Blockchain Week Web3 Etkinliği ile Ağustos’ta Ziyaretçilerini Ağırlayacak

Avrasya bölgesindeki en büyük Web3 etkinliği olan İstanbul Blockchain Week, 22-23 Ağustos tarihlerinde kapılarını aralıyor. Ana etkinlik olan “IstanBlock” ise bu ağustos ayında ikinci kez düzenleniyor.

Web3 PR ve Yaratıcı İletişim ajansı EAK Digital tarafından düzenlenen IstanBlock 2022, Türkiye’de bugüne dek görülen en yüksek profilli etkinlik oldu. Etkinlik, Türk hükümeti sözcüsü Ziya Altunyaldiz, üst düzey Türk bankalarından İş Bankası, Garanti BBVA, ve Akbank’ın yanı sıra kriptograf David Chaum ve Sandbox kurucularından Sebestian Borget’i bir araya getirdi.

unnamed

IstanBlock bu yıl, regülasyonlar, bankacılık ve DeFi gibi Web3’ün en önemli konularının yanı sıra DAO, AI, Metaverse, Trading ve NFT’ler gibi konuların ele alındığı yenilikçi sohbetlere, açılış konuşmalarına, münazaralara ve panel tartışmalarını da bünyesinde barındıracak.

2022’deki İstanbul Blockchain Haftası’na 3000’den fazla kişi katılım göstermişti. 2023’ün ilk çeyreğindeki olumlu piyasalarla uyumlu olarak, katılımcı sayısının artırılması planlanıyor. 

İstanbul Blockchain Week’in en önemli özelliği, etkinliklerinin çeşitliliği oldu. Geçen yılki büyük başarının ardından, türünün ilk web3 espor şampiyonası W3E, Hilton Bomonti Otel’de IstanBlock etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek.

W3E, bölgedeki en büyük Web3 fuarıdır ve hem oyun stüdyolarına hem oyunculara, profesyonel oyuncuların büyük ödüller için yarışmasını izlerken, bir izleyici kitlesi önünde de oyunlarını sergileme fırsatı sunar. 

DAO öncülerinin ve katkıda bulunanların küresel bir buluşması olan IstanDAO, ikinci yılında IstanBlock’ta yer alacak. Etkinlik, endüstri liderlerinin beyin fırtınalarına ve derin sohbetlerine sahne olacak. IstanDAO, etkinliğin ardından DAO’ların uygulayacağı sektör çapında bir çerçeve sağlamak amacıyla iş birliği yapma, paylaşma ve DAO’ların karşılaştığı temel sorunları çözme fırsatı sunacak.

Istanbul Blockchain Week’in resmi hackathon’u olan IstanHack, IstanBlock içerisinde yer alacak. IstanHack, bu yıl, Türkiye’ye web3 geliştiricilerinin akını ve Türk geliştirici ekosisteminde layer 1 protokollerinden gelen büyük ilginin ardından öne çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye, Rusya ve Ukrayna’dan mevcut web geliştiricilerinin yanı sıra çok sayıdaki üniversite ve blockchain kulüplerinden hevesli web geliştiricileri hızla itibar kazanıyor. 

İstanbul Blockchain Week, Web3 alanında inanılmaz kültür çeşitliliğine ev sahipliği yapacak. DeFi dehaları ve blockchain teknolojisi profesyonellerinden hükümet yetkililerine, deneyimli kripto trader’larına ve madencilere kadar uzmanlar, bakış açılarını ve ağlarını kripto alanına inşa etmekle ilgilenen kişilerle paylaşmak için sahne alacak. Avrupa ve Asya’nın buluştuğu yerde bir araya gelen İstanbul Blockchain Week, web3’ün yöneldiği ve dünya çapındaki kullanıcılara fayda sağlamak için daha iyi bir dijital alanı nasıl inşa edebileceğimizi ele alacak.

Geçtiğimiz kasım ayında 3000’den fazla katılımcının yer aldığı başarılı bir etkinliği organize eden EAK Digital, etkinliği yaz aylarına taşımaya karar vererek, İstanbul’a gelen ziyaretçilerin bu deneyimi yaşamalarına olanak sağlıyor. 

İstanbul Blockchain Week’in kurucusu Erhan Korhaliller şunları söyledi:

“Bu Ağustos ayında İstanbul Blockchain Week’i geri getirmekten mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl, IBW bizim için yüksek bir kriter belirledi. Türk blockchain endüstrisinin hızla gelişmesiyle katılımcılar, etkinliğin ölçeklenmeye ve büyümeye devam ettiğini görmeyi bekleyebilirler. Yeniliklere imza atamya ve en iyi uluslararası konuşmacıları Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz ve Türkiye ekosistemine uşuk tutacağız. Türkiye web3 ekosistemine giriş yapmak için İstanbul Blockchain Week’den daha iyi bir yol yok”

İstanbul Blockchain Week biletleri, sınırlı bir süre için web sitesi üzerinden %40 erken rezervasyon indirimi ile satın alınabilir, sponsorlar etkinliğe buradan kayıt yaptırabilirler…

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner