Yükleniyor...

ECB’den Büyük Kripto Firmaları için Açıklama Geldi

ECB'den McCaul, büyük kripto firmalarının ekstra kurallara ve küresel iş birliğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

ecb

ECB’den McCaul, büyük kripto firmalarının ekstra kurallara ve küresel iş birliğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkilisi Binance gibi şirketlerin, Avrupa Birliği‘nin yaklaşmakta olan MiCA kripto düzenlemesine ek olarak ekstra kurallarla birlikte yasal statülerini ve sorumluluk hatlarını ifşa etmeye zorlanmaları gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Büyük Kripto Firmaları için Ek Sorumluluk Gerektirdiğini Açıkladı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) denetim kurulu üyesi Elizabeth McCaul, bir blog gönderisinde, FTX ve Binance gibi büyük küresel kripto şirketlerinin daha fazla uluslararası düzenleyici iş birliği ile daha katı kurallara tabi olması gerektiğini söyledi.

Bankaları denetlemekten sorumlu ECB kolunun bir üyesi olan McCaul, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesi veya MiCA gibi kriptoyu düzenlemeye yönelik son girişimlerin karmaşık uluslararası yapılar veya “ekosistem” sorununu tam olarak çözmeyeceğini söyledi.

kriptoda apr 1

McCaul blog gönderisinde şunları dedi:

 “Fiziksel sınırları olmayan firmaları nasıl denetleyebiliriz? Uluslararası koordinasyonun nasıl görüneceğini ve kripto dünyasını düzenlemede nasıl etkili olabileceğini hayal etmek için daha fazla düşünmemiz gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner