Yükleniyor...

İşte 2018’de En Çok Benimsenen 4 Kripto Para!

Weiss Crypto Ratings, 2018'deki güçlü ayı piyasasına rağmen altcoin kullanımında önemli bir yükseliş olduğunu söylüyor.

2018 Benimsenme Kripto Para

Weiss Crypto Ratings, 2018’deki güçlü ayı piyasasına rağmen altcoin kullanımında önemli bir yükseliş olduğunu söylüyor. Derecelendirme kuruluşu, bu eğilimin dünya genelinde birçok kullanıcı için artan kripto para birimi kullanımını işaret ettiğini söylüyor.

2018’de Günlük İşlem Sayısı Artan Kripto Paralar

Kuruluş tarafından 10 Nisan 2019 Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısına göre, aşağıdaki dört altcoin projesi 2018 boyunca kullanıcı benimsenmesinde büyük bir büyüme gördü.

EOS’un işlem sayısı Şubat 2018 ve Mart 2019 tarihleri arasında günlük 7.000’den 4.6 milyona yükseldi. Aynı dönemde Tron’un günlük işlem sayısı 3.000’den 1.9 milyona yükseldi.

Weiss Ratings, BitShares ve WAX olmak üzere diğer iki kripto para birimi projesinin günlük işlem sayısının sırasıyla 1.1 milyona ve 4.4 milyona çıktığını söylüyor.

En Çok Kullanılan Kripto Para Birimleri

Toplamda, bu dört altcoin projesinin günlük işlem sayısında %2.700 artış kaydedildi ve Şubat 2018’de 433.000 olan günlük işlem sayısı Mart 2019’da 12.4 milyona ulaştı.

Weiss Ratings’e göre, ayı piyasası koşulları karşısında benimsenme tarafındaki bu artış, dot-com döneminde görülen eğilime paralel. Derecelendirme kuruluşu, teknolojideki gelişmelerin yakın gelecekte daha büyük bir kripto para birimi kabulüne yol açacağını umuyor.

Bununla birlikte, yüksek işlem sayısının anlamlı değer aktarımına eşit olmadığını belirtmek gerekiyor. Dahası, yukarıda belirtilen dört Blockchain üzerinde işlem yapmak özellikle çok az maliyetli. Bu nedenle, bu etkinliğin çoğu gerçekte ekonomik olmayabilir ve/veya gerçek kullanıcılar tarafından gerçekleştirilemeyeceğinden kitle benimsenmesini ölçmek adına zayıf bir metrik olabilir.

Örneğin EOS’un günlük işlem sayısı Bitcoin’in günlük işlem sayısının 14 katı kadar. Buna karşın Bitcoin fiyatı bir EOS’tan bir hayli yüksek.

Hafta başında kripto para analisti Ceteris Paribus, Bitcoin’in EOS’un işlem sayısının yalnızca yüzde 7’sine rağmen 20 kat fazla USD işlemi gerçekleştirdiğini vurguladı. Ek olarak, Bitcoin için yapılan ölçümler Lightning Network gibi ikinci katmanda gerçekleştirilen işlemlerin sayılarını yansıtmıyor.

Weiss Ratings, bu gerçeği kabul ederek şunları söylüyor:

Tabii ki, tüm işlemler niteliksel olarak aynı değildir. 10 milyon dolarlık bir Bitcoin transferi açıkça basit bir oylama ya da Steem’deki “beğenme”den daha önemlidir.

Weiss Ratings’e göre, güvenlik, ağ kapasitesi ve geliştirici faaliyeti gibi diğer önemli ölçümler de son 12 ayda arttı. Derecelendirme kuruluşu düşük fiyatlarla tüm bunların bir araya geldiğinde, altcoin’lerin finans ve teknoloji endüstrilerinde daha fazla benimseneceğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner