Yükleniyor...

Julian Assange’a 500.000 dolarlık Bitcoin jesti!

14 yıllık mücadelenin ardından serbest bırakılan WikiLeaks'in kurucu ortağı Julian Assange'e 500 bin dolarlık Bitcoin verildi.

bitcoin kripto para btc

14 yıllık mücadelenin ardından serbest bırakılan WikiLeaks’in kurucu ortağı Julian Assange’e 500 bin dolarlık Bitcoin verildi.

WikiLeaks’in kurucu ortağı Julian Assange, ABD’ye iade edilmeye karşı 14 yıl süren mücadelenin ardından serbest kaldı. Kimliği belirsiz bir Bitcoin yatırımcısı, Assange’ın ailesinin seyahat ve yerleşim masraflarından kaynaklanan borcunu ödemesine yardımcı olmak için yaklaşık 500.000 dolar değerinde 8’den fazla Bitcoin bağışladı.

24 Haziran’da Assange,  ABD’li yetkililerle savunma anlaşması imzaladıktan sonra Birleşik Krallık’taki yüksek güvenlikli Belmarsh hapishanesinden serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, özel bir uçakla Londra havaalanından ABD Kuzey Mariana Adaları’ndaki Saipan’a gitmek üzere Birleşik Krallık’tan ayrıldı.

Julian Assange, 26 Haziran’da Saipan’daki bir bölge mahkemesine çıkarıldı ve burada gizli belgeleri sızdırarak ABD Casusluk Yasası’nı ihlal etme suçlamasını kabul etti. Yolculuk, Assange’ın Amerikan topraklarına ayak basmasını engellemek için planlanmıştı.

bitcoin 3nisan

Gizemli Bitcoin yatırımcısından Julian Assange’e destek

Assange’ın eşi Stella Assange bir röportajda “özgürlüğün bir bedeli olduğunu” belirtti. Assange’ın, Saipan ve Avustralya’ya seyahat etmek üzere VJ199 uçuşunun kiralanması için Avustralya hükümetine 520.000 dolar ödemesi gerekiyor.

Stella, hapisteki kurucunun Avustralya’ya döndükten sonra borçlarını ödemesine yardımcı olmak için bir kitlesel fonlama sayfası başlattı.

Bağış bağlantısı 25 Haziran’da Stella Assange tarafından yayınlandı ve 10 saat içinde kimliği belirsiz bir Bitcoin kullanıcısı 8 BTC’nin üzerinde ödeme yaptı. Bitcoin fona, neredeyse 520.000 dolarlık hedefi aştı. Ayrıca şu ana kadar 300.000 İngiliz Sterlini’nin (380.000 dolar) üzerinde fiat bağışı aldı.

Julian Assange için çıkartılan JUSTICE yüzde 80’den fazla arttı

AssangeDAO’nun token’ı JUSTICE, Julian Assange’ın İngiltere’nin yüksek güvenlikli Belmarsh hapishanesinden serbest bırakılmasıyla yüzde 80’in üzerinde değer kazandı.

assangedao kripto

AssangeDAO , WikiLeaks kurucusunun özgürlüğü için mücadelede kullanılacak fonları toplamak amacıyla bu yılın Şubat ayında kuruldu. Bir AssangeDAO üyes, şirketin kuruluşundan bu yana toplanan 16.593 ETH’den yasal savunma için 37 milyon dolar değerinde eşdeğer 11.000 ETH’nin tahsis edildiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner