Yükleniyor...

Spot Bitcoin ETF’lerinden pozitif sinyal: Yükseliş başlayacak mı?

ABD'deki spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) Çarşamba günü 21,52 milyon dolarlık net giriş bildirdi ve Salı günü başlayan olumlu çizgiyi sürdürdü.

Analistler Bitcoin'i ele aldı ATH seviyesine ulaşacak mı

ABD’deki spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) Çarşamba günü 21,52 milyon dolarlık net giriş bildirdi ve Salı günü başlayan olumlu çizgiyi sürdürdü. 

SoSoValue’dan alınan verilere göre, günün en büyük net girişleri Fidelity’nin FBTC’sinden görüldü ve değeri 19 milyon dolardı. Grayscale’in GBTC’si 5 Haziran’dan bu yana ilk pozitif akışı olan 4 milyon dolarlık net giriş bildirdi. VanEck de Çarşamba günü 3 milyon dolarlık giriş bildirdi.

Bu arada Ark Invest ve 21Shares’in ARKB’si, günün 5 milyon dolar değerindeki tek net çıkışını kaydetti. BlackRock, Bitwise, Valkyrie ve diğerlerinden kalan fonlarda sıfır akış görüldü.

Spot Bitcoin ETF’leri, Ocak ayındaki ilk çıkışlarından bu yana toplamda 14,44 milyar dolar net giriş sağladı.

bitcoin 3nisan

Bitcoin ETF’lerinden sonra gözler Ether‘de

Reuters Çarşamba günü, anonim kaynaklardan alıntı yaparak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önümüzdeki Perşembe veya 4 Temmuz’da spot Ethereum ETF’lerini onaylayabileceğini bildirdi. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas daha önce 2 Temmuz’un olası bir başlangıç tarihi olacağını öngörmüştü.

SEC başkanı Gary Gensler, spot Eher ETF’lerinin sürecinin sorunsuz ilerlediğin söyledi. Düzenleyici kurum, geçen ay spot Ether ETF’leri için ön onayı verdi ve şu anda ihraççıların kayıt beyanlarını inceliyor.

Spot Bitcoin ETF’lerinde onaya yaklaşılmasıyla birlikte BTC’de güçlü bir artış izlemiştik. Aynı etkinin Ether’de yaşanıp yaşanamayacağı ise merak konusu haline geldi. Son zamanlarda kayda değer bir düşüş yaşayan altcoin’ler, spot ETH ETF gündemiyle birlikte hareketlilik kazanabilir.

ethereum bahis

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner