Yükleniyor...

TON blokzincirindeki USDT arzı 500 milyonu aştı

TON ağındaki USDT arzı, Telegram oyunlarına artan ilgi eşliğinde 500 milyonu geride bıraktı.

telegram ton usdt tether

TON ağındaki USDT arzı, Telegram oyunlarına artan ilgi eşliğinde 500 milyonu geride bıraktı.

Telegram’ın dokun-kazan oyunlarıyla birlikte piyasayı kasıp kavuran TON ağı, USDT arzıyla dikkatleri çekti. Kısa sürede 500 milyon USDT arzını aşan ağ, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu gelişme Tether’in, altın destekli stablecoin’i XAUT ile birlikte ABD doları destekli stablecoin’i TON‘da piyasaya sürmesinden yaklaşık iki ay sonra gerçekleşti.

The Open Network, resmi Telegram kanalı aracılığıyla yaptığı duyuruda, “USDT-TON’a olan talep artıyor ve bu şaşırtıcı değil. Dijital dolarları herkese ve her yere kolayca gönderebilmek USDT-TON’u diğerlerinden ayıran kullanım örneğidir.” dedi.

TON telegram ekosistem

Telegram oyunları TON ekosistemini uçuşa geçirdi

Bu ay başlarında TON blokzincirindeki kilitli toplam değer (TVL) 600 milyon doları aştı; bu, üç hafta öncek TVL’in iki katıydı. DefiLlama’nın verilerine göre şu an için TON 670 milyon dolar TVL’e sahip.

Ağ, bu yıl dünya çapında 900 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu bildirilen Telegram için Web3 entegrasyonu için tercih edilen çözüm haline geldiğinden ilgi kazandı.

Ağ etkinliğindeki artış, Telegram’da oynanabilen dokun-kazan oyunlarının artan popülaritesine bağlanıyor. Notcoin, Catizen ve Hamster Kombat gibi oyunlar, kullanıcıların token kazandırıyor. Bu alandaki fırsatları gören kişiler ise doğal olarak Telegram’a akın ediyor.

TON blockchain’in yerel token’ı Toncoin, 18,5 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. TON haberin yazımı itibarıyla 7,54 dolardan alıcı buluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner