K-pop Ajansı Cube, NFT ve Metaverse İçin Büyük Hazırlıklar Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

K-pop Ajansı Cube, NFT ve Metaverse İçin Büyük Hazırlıklar Yapıyor

K-pop hayranları yakında paralarını harcayacak daha resmi ürünlere sahip olabilir, çünkü Güney Kore'nin eğlence endüstrisi, NFT'ler ve metaverse'i kucaklamayı planlıyor.

nft

K-pop hayranları yakında paralarını harcayacak daha resmi ürünlere sahip olabilir, çünkü Güney Kore’nin eğlence endüstrisi, NFT’ler ve metaverse’i kucaklamayı planlıyor.

NFT ve metaverse yarışına katılma sözü veren en yeni K-pop yetenek ajanslarından biri, Jo Kwon, BTOB, PENTAGON, CLC ve (G)I-DLE gibi popüler sanatçıları ve grupları yöneten Cube Entertainment. Kasım ayında, Kosdaq listesinde yer alan şirket, bir müzik metaverse oluşturmaya ve NFT yayınlamaya adanmış bir ortak girişim oluşturmak için Animoca Brands ile birlikte çalıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cube CEO’su Ahn Woo-Hyung, Forkast.News ile yaptığı röportajda, yeni teknolojiye yatırım yapmak söz konusu olduğunda sınırın olmadığını söyledi:

“Yatırım konusunda gerçekten bir üst sınırımız yok. Cube yatırımında gerçekten bir üst sınır yok çünkü Cube sanatçılarının ve üyelerinin bu alanda yeni deneyim ve yeni değer yaratmada rol oynaması gerektiğine dair bir amaç duygusuna sahibiz.”

Ahn, şirketin geçen yıldan bu yana NFT’leri ve ardından metaverse’i incelemek için özel bir ekip oluşturduğunu ve bunun üzerine çok fazla çalışmaya devam ettiğini ekledi. Ahn, yaklaşan projeler hakkında çok fazla ayrıntı paylaşamayacağını söyledi:

“Size söyleyebileceğim şey, müziğin merkezde olacağı ve sanatçıların portreleri ve videolarının eğlenceli ve yaratıcı yeni girişimlerde kullanılacağı. Bu sadece şirketimiz için değil, tüm eğlence sektörü için de çok önemli bir ivme olabilir.”

Gerçekten de Cube, NFT’leri ve metaverse’i önemli olarak gören tek yetenek ajansı değil. Temmuz ayında, TWICE ve 2PM dahil olmak üzere popüler idol gruplarını yöneten en iyi K-pop eğlence ajansı JYP, JYP’nin içeriğini kullanarak bir NFT platformu oluşturmak için Dunamu ile ortaklık kurdu.

Küresel fenomen grup BTS’in arkasındaki ajans HYBE da bu alana aktif olarak yatırım yapıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x