Kanadalı Siyasi Parti Lideri, Seçimler Öncesinde Bitcoin'i (BTC) Desteklediğini Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Kanadalı Siyasi Parti Lideri, Seçimler Öncesinde Bitcoin’i (BTC) Desteklediğini Açıkladı

Kanada'da Halk Partisi (The People’s Party) lideri, Bitcoin'i (BTC) merkez bankacılığına karşı “yenilikçi” bir yol olarak nitelendirerek, lider kripto paraya olan desteğini açıkladı.

Sept.1401270 1200x675 1

Kanada’da Halk Partisi (The People’s Party) lideri, Bitcoin’i (BTC) merkez bankacılığına karşı “yenilikçi” bir yol olarak nitelendirerek, lider kripto paraya olan desteğini açıkladı.

Kanada’nın hızla daha popüler hale gelen Halk Partisi lideri Maxime Bernier, ülkedeki seçimden bir hafta önce Bitcoin ve kripto para birimlerini desteklediğini açıkladı. Bernier, birçok kişinin kendisine bu konuyu sormasının ardından bu hafta başlarında bir tweet atarak Bitcoin hakkındaki görüşünü açıkladı:

“Merkez bankalarının paramızı ve ekonomimizi nasıl mahvettiklerini görmekten nefret ediyorum. Ben daha çok eski moda bir altın ve gümüş hayranıyım, ancak kriptolar buna karşı koymanın teşvik edilmesi gereken bir başka yeni ve yenilikçi yolu.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bernier’in bu açıklamadan önce hali hazırda mevcut para sistemini ve para arzının enflasyonunu kınayan açıklamalarda bulunmuştu. Siyasi parti lideri dün, Başbakan Justin Trudeau’yu Kanada Merkez Bankası’ndaki “Keynesçi aparatçikleri” kötüye kullandığı ve “devasa açıklarını” finanse etmek için para bastığı için eleştirdi.

Alternatif olarak, Bitcoin ağının 21 milyon token’lık sabit bir arz sınırı vardır, bu nedenle topluluk üyeleri tarafından genellikle enflasyonist para politikasına çözüm olarak lanse edilmiştir.

Bernier’in tweet’i, Bitcoin meraklıları tarafından desteklendi. Hatta SwanBitcoin’in genel müdürü Stephan Livera, Bernier’e, Bitcoin’in altından üstün olduğunu ve Kanada’nın sahip olduğu “tek şans” olduğunu savunarak yanıt verdi.

Ekran Resmi 2021 09 17 09.18.28

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x