Yükleniyor...

Kendi Fiziksel Bitcoin Musluğunuzu İnşa Etmek İster misiniz?

Bitcoin musluğu konusunda farkındalık yaratmak isteyen bir GitHub kullanıcısı, insanların kendi fiziksel Bitcoin musluklarını oluşturabileceği bir modül tasarladı ve bu tasarım için gerekenler listesini ve kaynak kodları paylaştı.

Bitcoin Musluğu

Bitcoin musluğu konusunda farkındalık yaratmak isteyen bir GitHub kullanıcısı, insanların kendi fiziksel Bitcoin musluklarını oluşturabileceği bir modül tasarladı ve bu tasarım için gerekenler listesini ve kaynak kodları paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin muslukları, geleneksel olarak kullanıcılarının doğrulama için basit görevleri yerine getirdikleri ve bunun karşılığında ödüllendirildikleri web sitelerinden oluşmaktadır. Bu musluklar başlangıçta farkındalık oluşturmak ve BTC kullanımını teşvik etmek için tasarlandılar.

Bitcoin musluğu konsepti ilk olarak 2014 yılında, erken Bitcoin geliştiricilerinden Gavin Andresen tarafından tasarlandı. Basitçe ‘Bitcoin Musluğu’ olarak bilinen Andresen’in Bitcoin ödüllendirme sistemi zamanında kişi başına 5 BTC (yazım sırasında 40.500 dolar) ödedi. Musluk, günümüzde Satoshi (veya milyonda bir BTC’nin yüzde biri) ödeyecek şekilde bir enflasyonla ölçeklendirildiği için tipik olarak kişi başına yapılan ödül miktarı büyük oranda düşmüş durumda.

Fiziksel Bitcoin Musluğu

Yakın zamana kadar bu ödül sistemleri çoğunlukla uygulamalar ve web siteleriyle sınırlıydı ancak ‘Tbruno25’ ismindeki bir GitHub kullanıcısı önemli bir yeniliğe imza attı ve insanların kendi fiziksel Bitcoin musluğu inşa edebilmelerinin önünü açacak bir paylaşımda bulundu.

Kullanıcının tasarladığı Bitcoin musluğunun kurulumu için;

  • Raspberry Pi,
  • Kamera modülü,
  • 2.8 inç dokunmatik LC ekran ve
  • Baskı için bir 3D yazıcı gerekiyor.

Fiziksel musluğun kullanımı nispeten oldukça kolay. Sadece dokunmatik ekrana dokunacak ve Bitcoin cüzdanınızın QR kodunu cihazın kamerasına tutarak taratacaksınız. Birkaç saniye sonra musluk kendi QR kodunu göstereceki Bu QR kodunu tarattığınızda yatırılan Satoshi’lerinizi gösteren işlem ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

İlk Fiziksel Bitcoin Musluğu

Her ne kadar en yeni ve 3D baskılı kasası sayesinde GitHub kullanıcısının ortaya koyduğu fiziksel musluk konsepti en şık ve en yenilikçi musluk konumunda olsa da tarihin ilk fiziksel musluğu Miami’deki Art Basel müzesinde sergilenmektedir.

İlk Fiziksel Bitcoin Musluğu

Bitcoin ATM operatörü BitStop tarafından 2014 yılında kurulan musluk, Art Basel’deki sanatçılara bahşiş vermek için kuruldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x