Yükleniyor...

Kevin O’Leary, Bitcoin’in (BTC) Yasaklanamayacağını Düşünüyor

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle birlikte küresel piyasalarda yaşanan bozulma, artan petrol maliyetleri ve on yıllardır görülmemiş enflasyon artışıyla birlikte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital paraların önemi de arttı.

kevin

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte küresel piyasalarda yaşanan bozulma, artan petrol maliyetleri ve on yıllardır görülmemiş enflasyon artışıyla birlikte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital paraların önemi de arttı.

Dijital varlıklar her geçen gün daha da önemli hale gelmeyi sürdürürken, bu varlıkların yasaklanması gerekip gerekmediği konusunda da küresel düzenleyiciler arasında tartışmalar devam ediyor.

Kitco News’e konuşan yatırımcı Kevin O’Leary Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasaklanmasının artık varoluşsal bir tehdit olmadığını ifade etti.

“Finansal hizmetler ve ödeme sistemleri için yeni teknolojiler geliştirme açısından Bitcoin veya ekonomik bir şey vaat eden herhangi bir şeyi yasaklama şansımız yok”

O’Leary’nin bu tutumuna karşı Niederhoffer Capital Management’ın kurucusu Roy Niederhoffer ise Bitcoin’in yasaklanabileceğine inanıyor.

Niederhoffer, yatırımcılara ABD’de altına bile sahip olmanın yasak olduğu bir dönem olduğunu hatırlattı:

“Bitcoin’in yasaklanma ihtimali var. Altın özel mülkiyeti, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklandı. Ancak böyle bir şey gerçekleşirse öyle bir kaos ve hiperenflasyon yaşanır ki, Bitcoin o noktada kesinlikle daha fazla para ederdi. Yasaklandığı takdirde kesinlikle Bitcoin’e yüklenmek isteyeceksiniz”

O’Leary ve Niederhoffer yasaklanma konusunda ayrılsa da, kripto para düzenlemesinin kaçınılmaz olduğunu ancak bunun büyük bir ralli ile sonuçlanacağı konusunda hemfikir.

O’Leary şunları söyledi:

“Düzenleme yapıldığında, kurumlar trilyonlarca dolar akıtacak. pekülatör olanlar, bunların endeksleneceği gerçeğinden faydalanacak ve bu büyük bir artı olacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner