Yükleniyor...

Köpekli coin’ler piyasayı domine etti: Yok böyle artış!

Memecoin çılgınlığıyla patlama yapan köpekli coin'ler, diğer altcoin'leri geride bırakarak üst sıralara yerleşti.

köpekli coinler

Memecoin çılgınlığıyla patlama yapan köpekli coin’ler, diğer altcoin’leri geride bırakarak üst sıralara yerleşti.

Bitcoin‘in (BTC) psikolojik ve teknik açıdan kritik bir seviyenin üzerine tırmanması, memecoin’leri kısa sürede harekete geçirdi. Başta köpekli coin’ler olmak üzere Solana ekosistemindeki memecoin’ler kayda değer bir artış yaşadı. Köpekli coin’lerin lider isimleri olan Bonk (BONK) yüzde 64,65 artış ile ilk sıraya, Dogecoin (DOGE) yüzde 34,73 artış ile ikinci sıraya Shiba Inu (SHIB) ise yüzde 25,15’lik artış ile “En Çok Artan Kripto Paralar Listesine” yerleşti.

köpekli coinler

Memecoin trendi gücünü bir kez daha gösterdi!

Kripto para piyasanının olmazsa olmazı memecoin‘ler, BTC’nin sert yükselişini fırsat bilerek yeniden ön plana çıktı. Trendlerin değişiminden dolayı bir süredir arka planda kalan memecoin’ler, son yükseliş ile kendilerini bir kez daha kanıtlamış oldu. CoinMarketCap’in yayımlamış olduğu veriler doğrultusunda son 24 saatin en çok yükselen projeleri köpekli coin’ler olarak kayıtlara geçti. Bu gelişme, memecoin tutkunlarının yüzünü güldürdü.

Memecoin’lerin bu denli artmasıyla beraber pek çok teori ortaya atıldı. Uzun bir zamandır sessiz kalan milyarder iş adamı Elon Muskın son gelişmelere dair sosyal medya paylışımı yapıp yapmayacağı merak konusu haline geldi. 2021 Yılında DOGE hakkındaki tweet’leri ile piyasayı sallayan Musk, bu yükselişlerin yaşanmasıyla memecoin’lere olan eski desteğini yeniden gösterebilir. Böyle bir senaryoda ise daha şiddetli memecoin boğasına tanıklık edebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner