Yükleniyor...
Sponsored

Koreli Oyun Devi Netmarble, Metaverse ve NFT Oyunları Başlatacak

Güney Koreli çevrimiçi oyun devi Netmarble, blockchain ve metaverse teknolojilerini kullanarak 20 adet yeni oyun başlatmayı planladığını duyurdu.

NFT metaverse oyun devi

Güney Koreli çevrimiçi oyun devi Netmarble, blockchain ve metaverse teknolojilerini kullanarak 20 adet yeni oyun başlatmayı planladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Netmarble’ın milyarder kurucusu ve başkanı Bang Jun-hyuk basın toplantısında, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Netmarble tarafından yapılan blok zinciri tabanlı oyunlar, NFT aracılığıyla oyunlara entegre edilecek. Bu sektörün olduğundan daha da büyüyeceğine inanıyorum.”

Blok Zinciri Teknolojisi Kullanılarak 20 Yeni Oyun Piyasaya Sürülecek

Bang, Netmarble’ın yaklaşık %70’i blok zinciri teknolojisini kullanacak 20 yeni oyun piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu.

A3: Still Alive adlı yeni oyun bunlardan biri, kullanıcıların silah gibi oyun içi varlıkları kripto para birimi ile kazanmalarını sağlayan bir oyna-kazan oyunudur. A3: Still Alive, Netmarble’ın ilk oyna-kazan oyunu olacak ve Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Everybody’s Marble: Metaworld adlı başka bir oyun, metaverse ve NFT teknolojilerini kullanarak oyuncuların sanal bir dünyada arazi satın almalarını sağlar. Netmarble yaptığı açıklamada, oyuncuların ayrıca “NFTized” ile gayrimenkul inşa edip ticaretini yapabileceğini söyledi.

Bang Jun hyuk netmarble

Bang konuşmasının devamında şunları söyledi;

“Metaverse yalnızca oyundaki çeşitli unsurları nakletmekle kalmayacak, aynı zamanda sanalın ötesinde ikinci bir gerçek dünya yaratmak için blok zincir teknolojisiyle birleşecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x