Yükleniyor...

Kripto Alım Satım Platformlarından 3 Gün İçinde 1.3 Milyar Dolarlık Bitcoin Çekildi

Kripto varlık platformlarındaki Bitcoin sayısı sadece üç günde 23.000 BTC azaldı.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

kripto alim satim platformlarindan 3 gun icinde 1 3 milyar dolarlik bitcoin cekildi

Kripto varlık platformlarındaki Bitcoin sayısı sadece üç günde 23.000 BTC azaldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin yatırımcıları, varlıklarını kripto varlık platformlarından çekmeye devam ediyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in son 7 günde yaklaşık %20 düşmesinin ardından 1.3 milyar dolar değere sahip 23.000 BTC’yi bu platformlardan çekti.

kripto alim satim platformlarindan 3 gun icinde 1 3 milyar dolarlik bitcoin cekildi 4
Kaynak: CryptoQuant

Kripto analisti Ali Martinez blokzinciri analiz şirketi Glassnode’un zincir üstü verilerine dikkat çekti. Veriler, Bitcoin’deki düşüşten bağımsız olarak çekim sayısında çarpıcı bir artış olduğunu ortaya koydu. Kripto platformlarından 23.000 BTC çekildi. Platformlardan çekilen toplam miktar, hala önemli ölçüde balina alımlarından daha büyük. Bu nedenle, bazı transferlerin dahili olma ihtimali bulunuyor. Yine de platformlardaki Bitcoin miktarı son zamanlarda önemli ölçüde düştü. Bu ise satış baskısını azaltan bir faktör. 

Bitcoin Yatırımcılarının %17’si Zararda

Glassnode, son düşüşle birlikte Bitcoin yatırımcılarının %17’sinin zararda olduğunu ortaya koydu. Diğer bir deyişle, sadece %83’ü karda kaldı. Ancak buna rağmen, zararda olan yatırımcılar Bitcoin’lerini panikle satmayı reddetti. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x