Yükleniyor...

Kripto analisti Bitcoin (BTC) için ATH şifresini verdi!

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC) 12 gündür ulaşamadığı fiyat seviyesi 70 bin dolara geri dönerse büyük miktarda short pozisyonları tasfiye edecek.

Deneyimli yatırımcıdan iddialı Bitcoin tahmini Altı haneyi görebilir

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC) 12 gündür ulaşamadığı fiyat seviyesi 70 bin dolara geri dönerse büyük miktarda short pozisyonları tasfiye edecek.

Bitcoin‘de short işlem alan kripto yatırımcıları fiyatın 70.000 dolara gelmesiyle hüsrana uğrayabilir. CoinGlass verilerine göre Bitcoin’in 8 Haziran’dan bu yana altında işlem gördüğü 70.000 dolar bandına dönmesi halinde 1,67 milyar dolarlık short pozisyonların tasfiye edileceğini gösteriyor.

bitcoin btc düsüs grafik

Tasfiye verileri Bitcoin ATH’si adına belirleyici olacak

Borsalardaki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değeri Bitcoin açık pozisyonu (OI), 7 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana yüzde 10,99 düşerek 33,55 milyar dolara geriledi. Ancak Bitcoin OI, 1 Ocak’a kıyasla yüzde 82 daha yüksek. Düşen açık pozisyonlar kötüleşen bir trende işaret edebilirken, artan açık pozisyonlar yükselen piyasa ilgisi anlamına geliyor.

Haziran ayının başlarında Bitcoin’in OI’si sadece üç gün içinde 2 milyar doların üzerine çıktı ve bu da yatırımcıları fiyat bazında sert yükselişlerin yaşanabileceğine inandırdı.

Zincir üstü veri platformu Woobull’un kurucusu Willy Woo büyük bir tasfiye işleminin Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyabileceğini belirtti. Woo, 19 Haziran’da şöyle yazdı: “Daha fazla yükseliş eğilimi için büyük miktarda tasfiyeye ihtiyacımız var. Bunun kötü bir durum olduğunu biliyorum. Ancak BTC daha fazla sorun yaratana kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayacak” diye ekledi.

Willy Woo’nun bu söylemleri özellikle de altcoin yatırımcısını üzdü. Hem dominans hem de değer kaybından dolayı altcoin’leri sarsan Bitcoin, özellikle de altcoin yatırımcıları için tehdit haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner