Yükleniyor...

ETH için sevindiren tahmin: Ünlü analist noktayı koydu!

Kripto analiz firması CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, Ether (ETH) için Piyasa Değerinin Gerçekleşmiş Değere Oranı'nın (MVRV) hızla yükseldiğini belirtti.

ethereum eth

Kripto analiz firması CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Ether (ETH) için Piyasa Değerinin Gerçekleşmiş Değere Oranı’nın (MVRV) hızla yükseldiğini belirtti. Keza ağdaki işlem hacminde ve aktif adreslerde de artış söz konusu.

Ju, 19 Haziran tarihli bir X gönderisinde “ETH MVRV, BTC MVRV’den daha hızlı yükseliyor, bu da ETH’nin zincir üstü temellerine göre ısındığını gösteriyor” diye yazdı. Söz konusu MVRV oranı bir varlığın, kullanıcıların varlık için ödediği fiyatla mevcut piyasa fiyatı arasındaki farkın adil fiyatının üstünde veya altında işlem yaptığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) öne çıkan zincir üstü verisi

Santiment verilerine göre, son 30 gün içinde Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Ethereum’un MVRV’si yüzde 29,9 artışla yüzde 91,43’e ulaşırken, Bitcoin’in MVRV’si diğer yöne giderek aynı dönemde yüzde 10,8’lik düşüşle yüzde 127,41’e geriledi.

Yüksek bir MVRV oranı Ether’in piyasa değerinin gerçekleşen değerinden daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Bu, aşırı değerli olduğunu gösterirken, gelecekte potansiyel bir satışı işaret edebilir. Bu veri düştüğünde, piyasanın sakinleştiğini ve fiyatın gerçeğe uygun değerine yaklaştığını gösteriyor.

eth veri istatistik ethereum

Ancak Ju, spot Ether ETF’lerinin yakında işlem görmesi beklendiğinden, yüksek MVRV’nin yatırımcıları korkutmasının pek mümkün olmadığını öne sürüyor.

Ju, SEC Başkanı Gary Gensler’in “bu yaz başlayacağını” söylediği ETF’lere atıfta bulunarak, “Mevcut ETF durumu göz önüne alındığında, bu yalnızca ETH sezonu olabilir” diye ekledi. Eric Balchunas bunun 2 Temmuz gibi erken bir tarihte başlayabileceğini öne sürdü.

“Ethereum, 2024’ün sonunda 10.000 dolar olacak!”

Kripto analisti Yoddha, ETH’nin grafikteki mevcut fiyat pozisyonuna değindi ve “sabah yıldızı teknik yapısının” (Bir düşüş trendinin olası geri dönüşünü belirten bir mum formasyonu) ardından konsolidasyon yaşandığına dikkat çekti. Bu, düşüş trendinin dibinden yukarı yönlü bir geri dönüşün sinyali. Yoddha, 19 Haziran’da “Ethereum fiyatı oldukça iyi tutuyor ve çılgın bir performans göstermeye hazır görünüyor” diye yazdı. “Yıl sonundan önce 10.000 doların üzerinde olacak. Sözlerime dikkat edin” diye ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner