Yükleniyor...

Hedge Fonları ve Varlık Yönetimi Şirketleri Yaşanan Büyük Düşüşte BTC Aldı

Dün yaşanan büyük piyasa düşüşü sırasında bazı kurumların Bitcoin satın aldığı aktarıldı.

kripto para platformlari hedge fonlari ve varlik yonetimi sirketlerinin dun yasanan buyuk dususte bitcoin btc satin aldigini soyluyor 1

Dün yaşanan büyük piyasa düşüşü sırasında bazı kurumların Bitcoin satın aldığı aktarıldı. 

Çarşamba günü öğleden sonra, Bitcoin %20’nin üzerinde büyük bir geri çekilme yaşadı. Lider para birimi, düşüş sırasında birçok önemli desteği kırarak 30.000 doları gördü. Ardından Bitcoin fiyatı, birkaç saat içinde büyük bir toparlanma yaşayarak yeniden 40.000 doların üzerine çıktı. 

Söz konusu düşüş sırasında, kripto para alım satım platformları bazı hedge fonu ve varlık yönetimi şirketlerinin Bitcoin satın aldığını belirtti. Kripto para alım satım platformu FalconX’in kurumsal satış başkanı Aya Kantorovich konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”TradFi varlık yöneticileri bizden satın alıyor. Artık endişeli değiliz!”

Bir diğer kripto para alım satım satım platformu olan Genesis Global Trading de benzer şekilde büyük fonların 35.000 dolar seviyesinde alım yapmaya başladığını söyledi. 

Düşüşün Nedeni

Şirkete göre düşüş, türev platformlarındaki likidasyonlardan kaynaklandı. Bitcoin fiyatında büyük bir düşüşe neden olan bu likidasyonlar ise hızla satın alındı. Bununla birlikte, bazı türev trader’larının yoğun bir şekilde short gamma pozisyonu almasının da piyasadaki satışları artırdığı bildirildi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x