Yükleniyor...

Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir?

Kriptoda Elmas Eller, terimi, büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır.

kriptoda elmas eller

Kriptoda Elmas Eller, terimi, büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. Piyasa dibe vurup çöktüğünde, “Elmas Eller” yatırımlarının yeniden artması umuduyla pozisyonlarını korumaya devam eder. Tersine, “Diamond Hands” de fiyat yükselse bile pozisyonlarını korumaya devam eder çünkü yatırımlarını ancak büyük fiyat artışlarından sonra satarlar.

Yatırımlarının yüksek volatilitesinden dolayı kripto ve yatırım toplulukları arasında kullanılan bir terimdir. “Elmas Ellere” sahip yatırımcılar, yüksek risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

kriptoda elmas eller

Terimin olumlu bir çağrışımı vardır. Birisi “Elmas Ellere” sahip olarak tanımlanırsa, güvenilir ve iradeli olarak bilinir. “Elmas Eller” terimi aynı zamanda “HODL” ile de ilişkilidir. Diğer yatırımcıları pozisyonlarını korumaya teşvik etmek için “Sevgili yaşam için bekle” kısaltması kullanılır.

Kriptoda Elmas Eller terimi, fiyat dalgalanmaları nedeniyle pozisyonlarını çok erken satan birini ifade eden “Kağıt Eller” ile tezat oluşturur. “Kağıt Eller” terimi genel olarak olumsuz bir çağrışım taşır. Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların hisse senedi fiyatında artışa neden olduğu kötü şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Bu dönemde yatırımcılar, diğer yatırımcıları hisse senedini “Elmas El” yapmaya ve pozisyonlarını korumaya çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner