Yükleniyor...

Kuzey Amerika’daki Bitcoin Madenciliği Şirketleri, 1 Milyar Doların Üzerinde BTC Biriktirdi

Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madenciliği şirketleri, 1 milyar doları aşan 20.000’den fazla BTC’ye sahip bulunuyor

kuzey amerikadaki bitcoin madenciligi sirketleri 1 milyar dolarin uzerinde btc biriktirdi 1

Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madenciliği şirketleri, 1 milyar doları aşan 20.000’den fazla BTC’ye sahip bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block tarafından paylaşılan bir habere göre, Kuzey Amerikalı en büyük halka açık Bitcoin madenciliği şirketleri 1.1 milyar dolara karşılık gelen 20.000 BTC biriktirdi. Önde gelen Bitcoin madenciliği şirketleri Riot, Marathon, Bitfarms, Hut8, Greenidge, Argo ve HIVE yılın üçüncü çeyreğinde toplan 6.463 BTC çıkardı. Bu ise toplam BTC ödülerinin yaklaşık %7.5’ine karşılık geldi. 

Daha önce aktardığımız üzere, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencilerinin bu karlı dönemi daha çok Çinli madencilerin azalan rekabeti sayesinde gerçekleşti. Yukarıda adı geçen şirketlerin, yine aynı nedenden dolayı üçüncü çeyrek rakamları, ikinci çeyrek rakamlarından yaklaşık %82 daha yüksek. 

kuzey amerikadaki bitcoin madenciligi sirketleri 1 milyar dolarin uzerinde btc biriktirdi 3
Kaynak: The Block

Bu yıl Kuzey Amerika Bitcoin madenciliğine pazarına giren Cleanspark, BIT digital ve Greenidge’e ek olarak, diğer firmalar da çıkardıkları BTC’leri bilançolarına ekledi ve Marathon’ın satın aldığı 4.812 BTC de dahil olmak üzere ellerinde toplam 20.459 BTC tutuyorlar. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x