Yükleniyor...

La Liga, StadioPlus Pasıyla Metaverse Atağını Başlattı

La Liga, StadioPlus aracılığıyla, Decentraland metaverse'de ortak proje geliştirmek için Vegas City Limited ile pas üçgeni oluşturdu.

La Liga StadioPlus Pasiyla Metaverse Atagini Baslatti

La Liga, StadioPlus aracılığıyla, Decentraland metaverse’de ortak proje geliştirmek için Vegas City Limited ile pas üçgeni oluşturdu.

Kullanıcıların tıpkı fiziksel dünyada olduğu gibi deneyimler yaşayabilecekleri metaverse, finans, müzik ve spor gibi birçok faaliyet alanıyla bağlantılı. İspanya futbol ligi La Liga da Decentraland’da ligin temasını kullanan bir arazi oluşturacak.

La Liga, Metaverse’e Dahil Oluyor

LaLiga, Decentraland metaverse’deki Vegas City bölgesinde lig temalı arazi parseli oluşturmak amacıyla StadioPlus’a fikri ve sınai mülkiyet haklarının kullanımı için lisans verdi. Aynı zamanda, metaverse geliştirici Vegas City Limited ile iş birliği yaptı.

Metaverse’de La Liga için özel alan geliştirilerek, mevcut taraftarlar ve lige yeni katılanlar için yeni bir merkez oluşturulması hedefleniyor.

La Liga StadioPlus Pasiyla Metaverse Atagini Baslatti 1

LaLiga Franchise ve Lisans Başkanı Stephen Ibbotson, çoklu iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

“LaLiga için hem sahada hem de saha dışında taraftarlarımıza rekabetin en iyisini sunmak için yenilikler yapmaya devam etmek çok önemli. Bu lisans anlaşması, Decentraland gibi büyük bir merkezde yeni ve önemli bir kitleye ulaşmamızı sağlayacak”

StadioPlus’ın spor endüstrisi ile gelecek arasında köprü olma misyonu üstlendiğini belirten StadioPlus CEO’su ve Kurucu Ortağı Jon Fatelevich ise şu açıklamayı yaptı:

“Decentraland’deki rekabetin geliştirilmesi ve entegrasyonu konusunda aylardır birlikte çalıştığımız LaLiga ile bu anlaşmaya vardığımız için mutluyuz. Hem futbolseverler hem de Web3 hayranları için harika bir deneyim sunacağımızdan eminiz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner