Yükleniyor...

Marathon Digital, Ekim Ayında 615 Bitcoin Çıkardı

Kripto madencisi Marathon Digital, Ekim ayında 615 adet Bitcoin (BTC) kazıyarak tarihinin en yüksek aylık gelirini elde etti.

Marathon Digital Ekim Ayinda 615 Bitcoin Cikardi

Kripto madencisi Marathon Digital, Ekim ayında 615 adet Bitcoin (BTC) kazıyarak tarihinin en yüksek aylık gelirini elde etti.

Kripto para piyasasında süregelen tedirgin hava, madenciler için de zorlu süreçleri beraberinde getirdi. ABD merkezli en büyük Bitcoin madencilerinden Compute North, geçtiğimiz aylarda iflas başvurusunda bulunmuştu. Madencilik şirketlerinin ve kuruluşlarının yaşadığı sıkıntılar, BTC kazımını da önemli ölçüde etkiledi.

Marathon Digital Piyasa Koşullarına Rağmen Rekor Kırdı

Bitcoin madenciliğine yoğunlaşan Marathon Digital, sektördeki olumsuz gelişmelere rağmen rekor kırmayı başardı. Şirkete madencilik cihazlarını temin eden Compute North’un iflası, bu rekorun önüne geçemedi.

Bitcoin madenciliği şirketinin Ekim ayında çıkardığı BTC miktarı, üçüncü çeyrek miktarının toplamına eşit oldu. Piyasanın olumsuz gidişatına rağmen Marathon, Ekim ayında 32 bin adet cihaza enerji verdi. Toplam enerjisini yüzde 84 oranında yükseltmeyi başardı. Platform güncel olarak 7 EH/s oranında bir işlem gücüne ulaştı ve bu şirketi dünyanın en büyük BTC madencilerinden biri haline getirdi.

Marathon Digital, Compute North’un iflas başvurusunun mevcut madencilik operasyonlarını etkilemeyeceğini ve şirketin aktif iletişim halinde olduğunu dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x