Yükleniyor...
Sponsored

Mark Zuckerberg: Metaverse Kısa Vadede ‘Önemli’ Kayba Neden Olacak

Meta CEO'su Mark Zuckerberg bir hissedar toplantısında, şirketin kısa vadede metaverse nedeniyle önemli miktarda para kaybetmesinin beklendiğini söyledi.

mark

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir hissedar toplantısında, şirketin kısa vadede metaverse nedeniyle önemli miktarda para kaybetmesinin beklendiğini söyledi. Bu arada, Instagram Reels’ten ise gelir artışı umudu var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

26 Mayıs’ta bir hissedar toplantısında açıklama yapan CEO Mark Zuckerberg’e göre, Meta’nın metaverse hamlesi kısa vadede “önemli” bir kayıpla sonuçlanacak. Zuckerberg, bunun uzun vadede kazançlı olacağını söyledi. Zuckerberg, metaverse stratejisinin beş yıla kadar bu kayıplarla sonuçlanabileceğine ve bunun kesinlikle şirketin hissesine ağırlık vereceğine inanıyor. Meta hisse senedi fiyatı, 2022’de %43.4 oranıyla ani bir düşüş yaşadı. Sosyal medya devi, 2022 için ilk çeyrek mali raporunun orta düzeyde olmasına rağmen, metaverse konusunda iyimser olmaya devam ediyor.

Meta, birden fazla proje geliştirerek metaverse çabalarını ikiye katlıyor. Meta’nın metaverse’e hükmetmek istediğine dair işaretler gayet açık ve net. Meta, sanal deneyimleri için en iyi platform olmayı hedefleyerek, büyük ölçüde metaverse’e doğru döndü. Bu değişiklik, Facebook’un büyümeyi sürdürmekte zorlanması ve Instagram’ın TikTok’la güçlü bir rekabetle karşı karşıya kalması nedeniyle ortaya çıkıyor.

Meta’nın merak ettiği şey yalnızca tam metaverse deneyimi değil. Şirket ayrıca, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını profillerinde kullanabilmeleri için NFT’leri Instagram’da çalıştırmaya odaklanıyor. Zuckerberg, Mart 2022’de bu NFT özelliklerinin yakın vadede beklendiğini söyledi. Facebook da NFT özelliklerine sahip olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x