Yükleniyor...

Mastercard, Metaverse ve NFT İçin 15 Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Uluslararası hizmet sağlayan birçok şirket metaverse ve NFT alanında çalışmalar yapmaya başladı.

mastercard metaverse nft

Uluslararası hizmet sağlayan birçok şirket metaverse ve NFT alanında çalışmalar yapmaya başladı. KFC, Red Bull, Amerikan Express gibi küresel şirketler NFT ve metaverse evrenine adım atmak için ticari marka başvurusunda bulundu. Bu kez bir hamle de ödeme devi Mastercard’tan geldi. Mastercard, metaverse ve NFT odaklı 15 ticari marka başvurusu yaptı.

Mastercard, Metaverse ve NFT Odaklı 15 Ticari Marka Başvurusu Yaptı

mastercar NFT metaverse basvuru

Ödeme devi Mastercard, sanal ekonomide öncü olmak için metaverse ve NFT odaklı 15 ticari marka başvurusunda bulundu.

Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 8 Nisan’da paylaşılan bir tweet’e göre, ödeme devi Mastercard, on beş yeni ticari marka başvurusunda bulundu.

Mastercard, sanal, kripto para, finansal ürün ve hizmet gibi bir dizi ticari marka başvurusunu, 4 Nisan 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunmuştu.

Bay Kondoudis konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Mastercard lider bir finansal markadır ve markaya verilen değer önemlidir. Bu dosyalar, Mastercard markasını metaverse’e girerken korumak için mantıklı adımdır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner