Yükleniyor...
Sponsored

Metaverse Alanında Çalışması İçin Süper Bilgisayar Kurulacak

Dünyada nadir olarak üretilen süper bilgisayar, metaverse teknolojisi üzerinde bazı çalışmalara yer verecek.

metaverse super bilgisayar

Dünyada nadir olarak üretilen süper bilgisayar, metaverse teknolojisi üzerinde bazı çalışmalara yer verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel çapta süper bilgisayarlar genellikle veri alanında kullanılıyor. Metaverse sektöründe bu tür bilgisayarlar pek tercih edilmiyor. Mark Zuckerberg ise bir süper bilgisayar kurulmasını ve bunun metaverse sektörü için kullanılmasını istiyor.

Yeni süper bilgisayar projesi sayesinde metaverse uygulamaları çok daha rahat bir şekilde kullanılacak. AI Research SuperCluster olarak isimlendirilen bu süper bilgisayar son derece hızlı olacak.

Metaverse Üzerinde Çalışacak Süper Bilgisayar 2022 Yılı İçerisinde Kullanıma Sunulacak

metaverse bilgisayar

2022 yılı içerisinde kullanıma hazır olacağı aktarılan bu süper bilgisayar birçok farklı işlemi aynı anda yapabilecek. Instagram platformunda yer alan algoritma oluşturma gibi bazı işlemler için kullanılacak. Ek olarak metaverse ile ilgili çalışmaların sürdürülmesi için bu bilgisayarlardan yararlanılacak.

Microsoft Şirketini Bile Geçebilecek

pc

6080 adet GPU’ya bağlanmış olan işlemciler sayesinde bu bilgisayarlardan çok fazla veri elden geçirilecek. 2022 yılının sonuna geldiğimizde GPU sayısının 16 bin rakamını bile görebileceği söyleniyor. Böylece bu süper bilgisayar Microsoft şirketini bile geçmiş olacak.

Süper bilgisayar metaverse sektöründe aktif şekilde kullanılırsa bu büyük bir devrim yaratacak. Ancak birçok kişi tarafından kullanılmayacağı için çok sınırlı bir kullanıma sahip olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x