Yükleniyor...

Metaverse Evreninde İlk Bilimsel Toplantı Gerçekleştirildi

Bir hastane, metaverse’te dünyada bir ilke imza atarak Gastroenteroloji alanında bilimsel bir toplantı gerçekleştirdi.

metaverse

Bir hastane, metaverse’te dünyada bir ilke imza atarak Gastroenteroloji alanında bilimsel bir toplantı gerçekleştirdi. Alanında uzman hekimlerin kendilerine avatar oluşturarak katıldığı toplantıda gastroenteroloji alanındaki gelişmeler ve son tedavi yöntemleri konuşuldu.

Toplantı, Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Akbal’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Tüm Dünyadan Hekimler Sanal Dünyada Buluştu

metaverse toplanti

Liv Hospital dünyada bir ilke imza atarak metaverse evreninde ilk bilimsel toplantıyı gerçekleştirdi. Japonya, İngiltere, Mısır, Azerbaycan, Kazakistan ve Türkiye gibi pek çok farklı ülkeden sanal evrende buluşan hekimler Gastroenteroloji alanındaki gelişmeleri paylaşarak kolorektal kanser ve poliplerin tanı ve tedavisinde güncel gelişmeleri tartıştı. Yoğun ilgi gören ve 30’dan fazla konu başlığının tartışıldığı toplantıya 50 bilim insanı konuşmacı olarak katıldı.

Hekimler Kendi Avatarlarıyla Sunum Yaptılar

Toplantıya katılmak için hekimler önceden kayıt yaptırarak kendi avatarlarını oluşturdu. Hekimler avatarları ile sanal dünyanın içindeki kongre salonuna girerek canlı katılım yapılan bir sempozyumda olduğu gibi salonda yerini aldı. Konuşmacıların tek tek kürsüye çıktığı toplantıda, isteyen hekimler sunum da yapabildiler. Toplantı sonrası fuaye alanında buluşan hekimler sanal evrende sohbet etme imkanı buldular.

Toplantıda gastroenteroloji alanındaki son gelişmeleri anlatan Prof. Dr. Erdem Akbal, metaverse’teki bu toplantının devamının gelmesini temenni ederek şöyle konuştu;

“Kolon kanseri farkındalığını artırmak için tüm dünyanın katılabildiği bir farkındalık toplantısı gerçekleştirdik. Japonya’dan, İngiltere’den, Mısır’dan, Azerbaycan’dan, Kazakistan’dan ve ülkemizden alanında uzman isimlerle kolon kanserlerini ve güncel tedavi yöntemlerini tartışma fırsatı bulduk. Tüm dünyanın katılabildiği metaverse yapılan ilk toplantıyı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu çalışmanın dünyaya öncü ve örnek olduğunu düşünüyoruz. Devamının gelmesini ve tıp alanında bilgi paylaşımı için yeni bir model olmasını temenni ediyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x