Metaverse Hayranları Gerçek Bir Ev Almak Yerine Sanal Bir Mülke 300.000 Dolar Ödüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Metaverse Hayranları Gerçek Bir Ev Almak Yerine Sanal Bir Mülke 300.000 Dolar Ödüyor

Metaverse'e olan ilgi arttıkça, giderek daha fazla yatırımcı iş ve eğlencenin geleceği olacağına inandığı dijital evrenlerden sanal mülk almaya başladı.

metaverse sanal mulk

Metaverse’e olan ilgi arttıkça, giderek daha fazla yatırımcı iş ve eğlencenin geleceği olacağına inandığı dijital evrenlerden sanal mülk almaya başladı.

CNBC ile konuşan Tokens.com’un kurucusu Andrew Keagle, bazı yatırımcıların neden arazi parselleri için milyonlarca dolar harcamaya istekli oldukları hakkında konuştu. Keagle, fiyatların son birkaç ayda %400 ila %500 oranında arttığını da dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Arazi gerçek dünyada mevcut olmasa da, metaverse’de var ve şirketi yakın zamanda Decentraland’de (MANA) neredeyse 2.5 milyon dolar harcayan girişimciye göre, bu evrende fırsatlar bol.

“Metaverse, sosyal medyanın bir sonraki yinelemesidir. Bir müzik konserine gidebilirsiniz; Bir müzeye gidebilir, keşfedebileceğiniz ve kendinizi kaptırabileceğiniz her türden farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.”

Dijital Alanlar ABD’deki Bir Evle Aynı Fiyatta

Şirketi yakın zamanda Sandbox’ta (SAND) bir arsa için 4 milyon dolar harcayan Republic Realm CEO’su Janine Yorio, geçen yıl platformda her biri 15.000 dolardan 100’den fazla özel ada sattığını açıkladı:

“Bugün, Amerika’daki ortalama ev fiyatıyla tamamen aynı olan yaklaşık üç yüz bin dolara sanal mülkler satılıyor.”

Emlak komisyoncusu Oren Alexander ise konuyla alakalı olarak şu yorumda bulundu:

“Bazıları için dijital dünya, gerçek dünya kadar önemlidir. Yani bu senin ve benim neye inandığımızla ilgili değil, geleceğin ne getireceğiyle ilgili.”

Benzer şekilde, Keagle şunları ekledi:

“Bu, 250 yıl önce şehir inşa edilirken Manhattan’da arazi satın almak gibi.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x