Yükleniyor...

Mezitli Belediyesi, Çalışanlarına Metaverse Semineri Düzenledi

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, çalışanlarına teknoloji yazarı Atıf Ünaldı tarafından "metaverse" hakkında seminer verildi.

MEZITLI BELEDIYESI metaverse semineri

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, çalışanlarına teknoloji yazarı Atıf Ünaldı tarafından “metaverse” hakkında seminer verildi.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde çalışanlar, metaverse ile ilgili merak ettikleri konular hakkında soru sorma şansı buldu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da katıldığı seminerde Ünaldı, geleceğin teknolojisi olan metaverse’ün ortaya çıkış fikri, uygulama alanları, belediyecilikte kullanımı gibi konularda katılımcılara bilgi verdi.

“Metaverse Sisteminin Henüz Çok Başındayız”

mezitli belediyesi metaverse

Bu yeni teknolojinin nasıl vizyoner bir şekilde günlük yaşama uygulanabilirliği konusunda tartışmaların devam ettiğini belirten Ünaldı, şöyle konuştu;

“Yeni teknolojiler tüketiciler kadar, kamu kurumlarını, iş dünyasını ve yatırımcıları da son derece heyecanlandırmaktadır. Günümüzde, yeni trendler ne olursa olsun ülkelerin ve kurumların mutlaka bir dijitalleşme stratejisinin olması gerekmektedir. İnternette başlayan yeni dönüşüm dalgasından sonra metaverse de yaşamımıza büyük bir hızla girdi. Çok katmanlı bir yapı olan metaverse sisteminin henüz çok başındayız ama bu konuda hem birey olarak hem de kurumlar olarak hem de ülke olarak hazır olmak ve gelecek stratejilerini belirlemek zorundayız.”

“Teknolojik Gelişmelere Uyum Sağlamak Durumundayız”

Seminerin ardından Başkan Tarhan, gelişen teknolojiyle birlikte yaşamla ilgili tüm bilinenlerin değiştiğini ve bu değişimden belediyelerin de etkilenmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Başkan Tarhan, şunları söyledi;

“Biz de Mezitli Belediyesi olarak bu değişimlere ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamak durumundayız. Çalışanlarımızın doğru bilgiyi alması için bu konuda hazır olması gerekiyor. Yurtdışında gelişmiş ülkelerde toplantılara katıldığımız zaman çok geride gözüküyoruz. Bizim de çağın gereği olarak yepyeni şeyler yapmamız gerekiyor. Siyasette de aynı şekilde uyum sağlamak durumundayız. Siyasetin değişmesi ve siyasetçilerin artık yeni şeyler söylemesi gerekiyor. Umarım bu seminer çalışanlarımızın biraz da olsa ufkunu açmıştır. Yeni kavramlar hakkında fikir sahibi olmuştur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x