MiCA, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi'nde! • Coinkolik
Yükleniyor...

MiCA, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde!

Avrupa Birliği (AB) kripto düzenlemesi MiCA, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi'nde yayımlandı.

AB kripto

Avrupa Birliği (AB) kripto düzenlemesi MiCA, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlandı.

Kripto sektörünün düzenleyici çatışmalarla ilerlediği bugünlerde, AB’de yeni bir gelişme yaşandı. AB, uzun süredir üzerine çalıştığı ve yürütme organlarından geçirdiği MiCA için resmi adımı attı. Kripto düzenlemelerini içeren MiCA, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi‘nde yayımlandı.

AB, MiCA için Resmi Adımı Attı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Birliği (AB), kripto düzenleme yasası MiCA’yı resmen yürürlüğe soktu.

Kripto lisanslaması ve düzenlemeleri konusunda önemli yasaları içeren MiCA, bugün itibariyle Avrupa Birliği Resmi Gazetesi‘nde yayına girdi. Yayımlanan ilgili yasaya göre, kripto hizmet sağlayıcılarının birçok konuda dikkatli davranması gerekiyor. Özellikle kripto cüzdan sağlayıcıları, para transferi işlemlerinde müşterilerini tanımlamak zorunda kalacak.

ABD’de adeta çatışma ortamına dönüşen düzenleyici süreçlerinin ortasında gelen bu hamle, kripto topluluğundan yoğun ilgi gördü. AB’nin tüzüğüne giren kripto yasaları, ilk olarak 30 Aralık 2024’te yürürlüğe girecek. MiCA’nın bazı hükümleri ise 30 Haziran 2024’te uygulamaya dahil edilecek.

Ayrıca MiCA, kripto şirketlerine genel çapta faaliyet gösterme imkanı sunacak. Bu faaliyetler, yasal düzenleyiciler ile koruma altına alınacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x