Yükleniyor...

Microsoft, Bitcoin Fiyatını Tek Başına 8.000 Dolara Getirdi!

Microsoft’un Blockchain teknolojisine olan ilgisi artıyor ve Azure Blockchain Hizmetini açıkladıktan günler sonra yeni bir projeye başladı.

Microsoft Bitcoin BTC

Microsoft’un Blockchain teknolojisine olan ilgisi artıyor ve Azure Blockchain Hizmetini açıkladıktan günler sonra yeni bir projeye başladı. Teknoloji devi, Bitcoin (BTC) Blockchain’ini kullanarak Merkeziyetsiz Kimlik Ağı (DID) oluşturduğunu açıkladı. Alandaki en güvenilir Blockchain olarak bilinen DID, Merkezi Olmayan Kimlik Vakfı’nın belirlediği şartlara uygun bir şekilde inşa edilecek.

Blockchain tabanlı DID aracılığıyla Microsoft, yazılım kullanıcılarının giriş bilgilerini kullanmasına izin vermek istiyor. Bitcoin’in ana Blockchain’inde çalışan yeni sistem Microsoft’un kullanıcılarına, kullanıcının uygun gördüğü herhangi bir şirketten bağımsız olarak hesaplarını kullanabilmeleri için kimliklerini kontrol etme şansı verecek.

Bitcoin (BTC) Blockchain Tabanlı DID

Blockchain meraklılarının çoğu uzun süredir Blockchain bazlı bir dijital kimliğin oluşturulmasını bekliyor. Yenilik, tüm internet kullanıcılarının onları tüm dijital platformlara ve uygulamalara kusursuz bir şekilde bağlayabilen taşınabilir bir kimlik bilgisi cüzdanına sahip olmalarına yardımcı olabilir. Böyle bir DID uygulandığında hiç kimsenin özel kullanıcının dijital anahtarlarına erişemez. Tamamen kullanıcının kontrolünde kalır.

Bu teknolojinin savunucuları, gizliliğin bir nimet olacağına inanıyor. Çünkü kullanıcılar artık istemedikleri sürece dijital ayak izlerini çevrimiçi ortamda bırakmak zorunda kalmayacaklar. İnovasyon aynı zamanda hack ve sızıntı riskini de azaltıyor, çünkü hack’lenebilecek merkezi veri havuzları söz konusu değil.

Teknoloji devi yeniliklerinden bahsederken şunları söyledi:

Her insanın, güvenliğini ve gizliliğini koruyan etkileşimler sağlayan kendilerine ait tanımlayıcılar tarafından desteklenen merkezi ve dijital bir kimliğe ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Bu kendine ait kimliğin sorunsuz bir şekilde yaşamlarına entegre olması ve onları dijital dünyada yaptıkları her şeyin merkezine koyması gerekiyor.

Microsoft, Bitcoin’e (BTC) Büyük Fayda Sağladı

Bu açıklamanın ardından Bitcoin boğaları, Microsoft’un Bitcoin Blockchain’ine olan ilgisini ve Bitcoin (BTC) fiyatları üzerindeki potansiyel önemini göstermek için acele ettiler.

Microsoft’un açıkça Bitcoin’e olan ilgisini göstermesi Bitcoin fiyatını son zamanların en yüksek seviyesine taşıyarak 8.000 doların üstüne itti. Çünkü teknoloji devi Bitcoin’in güvenilir bir platform olduğunu onayladı. Bu da insanların dikkatini çekti ve yeni yatırımcıları piyasaya çekmek için yeterli oldu.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 8.183,75 dolardan el değiştiriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x